Обожавателите во среда го исмејуваат Нетфликс поради извештаите за серии кои се преместуваат во премиерното видео

Regiana Adela
0

Дали е ова карма за откажување на Воин калуѓерка?

Имаше прилив на услуги за стриминг во последните неколку години и иако можеби се чинеше дека Netflix конечно ќе биде симнат од тронот како крал на стриминг, црно-црвената платформа постојано наоѓаше начин да ја потврди својата доминација. Минатата година беше монументална за компанијата со дебито на спинофот на семејството Адамс во средата , кој на крајот постигна невиден триумф.

Серијата предводена од Џена Ортега брзо стана една од најзборуваните серии на планетата, дури и го победи водечкото шоу на Нетфликс Stranger Things , кое во никој случај не е лесна задача. Но, токму кога се чинеше дека Нетфликс ќе го продолжи плодното партнерство со продуцентот на серијата Метро-Голдвин-Мајер, неодамнешниот извештај го потресе светот на стриминг до својата срж.

Доколку сè уште не сте слушнале, Амазон и МГМ минатата година затворија спојување од неверојатни 8,5 милијарди долари, што значи дека хит-серијата би можела да ги смени платформите оваа година. Интересно, Нетфликс допрва треба да објави ништо поврзано со втората сезона во средата , што доведе до шпекулации дека компанијата изгубила една од своите најголеми серии.

По веста, обожавателите се огласија на социјалните мрежи за да го изразат своето чувство во врска со потенцијалното преселување во средата на Prime Video, и што е доволно шокантно, повеќето од нив се согласуваат со идејата, а некои тврдат дека Netflix доаѓал за откажување емисии како 1899 година по само една сезона и Warrior Nun која траеше две.

Како што стојат работите, сите вклучени страни допрва треба да се занимаваат со ова прашање, но не може да се негира дека загубата во среда ќе биде голем удар за Нетфликс. Од друга страна, ставањето на помалку позната платформа исто така може да му наштети на шоуто, но претпоставувам дека само ќе треба да почекаме и да видиме.

Сите епизоди од првата сезона во среда се достапни за пренос на Нетфликс.

tfcx tfcx tfcx tfcx tfcx tfcx tfcx tfcx

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies