Марк Хамил признава дека не се сеќава многу на неговиот Лук Скајвокер

Regiana Adela
0

Еден од факторите што ги прави големите франшизи огромна работа е поради актерите, кои толку се врзуваат за нивните ликови што би било невозможно да се размислува или повторно да се посети одредена серија или филм без тие да се поврзат со неа. Марк Хамил е популарно познат по неговиот портрет на Лук Скајвок р во оригиналните и продолжението на трилогиите „Војна на ѕвездите“. И покрај тоа што обожавателите продолжија да се сеќаваат на секоја ситница за неговата улога, актерот призна дека неговото сеќавање на работата на франшизата е прилично нејасно.

На Твитер, репортерот @chuckclifford праша : „Дали Лук Скајвокер некогаш направи шега во оригиналната трилогија? Единственото на кое се сеќавам беше „Имаш среќа што немаш добар вкус“ во ESB, но тоа беше исечено од Специјалното издание. Што велиш, @MarkHamill?“ што предизвика дискусија меѓу навивачите, при што Хамил исто така одговори на прашањето.

„Не сум ги видел од 97 година, па моето сеќавање е малку нејасно. Извини што ја прекинаа таа линија, за која не знаев до твојот твит“. - одговори актерот. Корисникот @@csrparra92 го потврди одговорот на Хамил одговарајќи: „Единствената валидна причина зошто не ги видевте од '97 е тоа што сте ги живееле. Вие ги живеевте војните на ѕвездите“,

Неодамна, и покрај неговото нејасно сеќавање, неговата стара снимка од аудиција за Војна на ѕвездите (Нова надеж) на Џорџ Лукас стана вирална на Твитер. Во видеото, Хамил и Харисон Форд можат да се видат како читаат редови од сега веќе класичниот научно-фантастичен филм, а ѕвездата на Џокер ја раскажува својата приказна за да им даде подобра идеја на фановите за што е старата лента.

„Во овој момент, ниту еден од нас не го прочитал целосното сценарио, само оваа сцена“, откри омилената ѕвезда на обожавателите Лук Скајвокер. „Бев полн со прашања, но Џорџ [Лукас] рече „Ајде да пробаме само едно [и] ќе разговараме за тоа подоцна“. Иако се чинеше како пародија на научна фантастика, решив да ја играм што е можно поискрено“.

Во декември, Хамил откри што тргнало наопаку со неговиот Star Wars: The Last Jedi. „Му реков на Ријан: „Џеди не се откажуваат“. Мислам, дури и ако [Лука] имаше проблем, можеби ќе му требаше една година да се обиде и да се регрупира, но ако направи грешка, ќе се обиде да ја исправи таа погрешна, па токму таму, имавме фундаментална разлика“, тој рече во тоа време. „Но, тоа повеќе не е моја приказна, тоа е туѓа приказна и на Ријан му требаше јас да бидам одреден начин за да го направам крајот ефективен. Тоа е суштината на мојот проблем. Лука никогаш не би го рекол тоа“. Тој, исто така, кратко одговори на твитот во кој праша дали се кае што го направил филмот.

medr medr medr medr medr medr medr

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies