Сината буба ѕвезда ветува дека филмот ќе покаже благодарност за културата

Regiana Adela
0

Џејм Рејес ќе биде првиот херој на латино насловот на екраните на DC Studios.


Како што напредува светот, публиката има тенденција да бара соодветно претставување на екранот што ќе ја отслика нивната реалност или реалноста на другите луѓе, може да биде етничката припадност, полот или културата. И покрај доцнењето, се очекува Blue Beetle од DC Studios да ја прикаже латино културата со својот латино херој, Џејме Рејес.

Во интервју за SlashFilm , една од ѕвездите на филмот, Харви Гилен, кој ќе игра неодредена главна улога, ја пофали способноста на сценаристот Герет Данет-Алкосер прецизно да ја претставува латино културата. Тој истакна дека публиката ќе се чувствува вклучена и видена во претставувањето.

„Ќе се чувствувате како „О боже, мојата култура е на екранот. Така зборуваме дома. Тоа е нешто што би го направиле. О, боже, тоа е нешто низ кое поминав“, рече тој.

Гилен, исто така, увери дека оние кои не се запознаени или не се дел од латино културата ќе бидат соодветно запознаени со споменатата раса или култура. Тој гарантираше: „Ако не сте Латино, тоа ќе ве натера да се чувствувате претставено и добредојдено“.

Сината Буба се фокусира на Хаиме (Ксоло Маридуења), мексиканско-американски средношколец кој добива застрашувачки костим од син вонземјански оклоп откако мистериозен скараб се поврзува со неговиот 'рбет, давајќи му натчовечки способности. Тој често го споредуваат со Марвеловиот Питер Паркер, познат како Спајдермен, со навестување на Iron Man поради неговиот железен костум.

Пред три недели, протекувањето на пробното прикажување на филмот се појави на интернет, а креаторот и рецензент на содржината на YouTube, г. .

Освен неговата визуелна претстава, се вели дека филмот е „забавен“ и „пријател за деца“. Со рејтинг PG-13, Blue Beetle се очекува да им се допадне и на младите и на возрасните, или на младите во душа, кои ќе бидат „умерено забавни“.

Со оглед на неговото наследство, името на Џејми точно се изговара „Hi-May“, при што многу луѓе го мешаат со „Jay-me“. Тој е третата, но најпопуларна сина буба. Од неговото деби во стрипови, Џејми е дел од емисии како Смолвил , Бетмен: Храбриот и смелиот и неодамна, 2-та сезона на Младата правда.

Филмот, исто така, вклучува екипа од ветерани од индустријата како Џорџ Лопез и Сузан Сарандон. Главниот негативец на филмот, Викторија Корд, ќе биде портретиран од Сарандон, која неодамна го имаше своето официјално деби во стрипот во Сината Буба на DC: Дипломски ден #2.

Црниот Адам Рок ги наполни шпекулациите за скок на MCU во најновата објава

По речиси две децении возбуда и сиот импулс во светот, мандатот на Двејн „Карпата“ Џонсон во универзумот на DC беше прекинат по големото менување со учтивост на новите шефови на DC Studios Џејмс Ган и Питер Сафран. Првично, Џонсон имаше планови да ја прошири франшизата, па дури и ги задеваше потенцијалните кросовер проекти во кои се појавува Justice League, но очигледно, тоа не требаше да биде.

Сега кога е кристално јасно дека на Блек Адам нема место во франшизата што ја обновуваат Ган и Сафран, многу луѓе се убедени дека тој треба да бара нови можности на друго место. Всушност, повеќето обожаватели веруваат дека е само прашање на време кога Двејн ќе стане врзан за Марвел.

На Твитер, повеќекратниот шампион на WWE му оддаде почит на единствениот Стен Ли кого го смета за свој „ментор“ на неговиот 100-ти роденден. Секако, тоа поттикна шпекулации дека тој веќе го сади семето за неговиот евентуален скок во кинематографскиот универзум на Марвел.

Тој напиша: „Среќен небесен роденден на еден стар пријател и ментор @TheRealStanLee. Како што влегов во Холивуд пред многу години, тој секогаш ме поддржуваше и ме охрабруваше што ме воодушевуваше. Неговата добрина навистина ме трогна. Години подоцна морав да му кажам благодарам ти“. Проверете го овде:

. Но, со оглед на неколку гласини кои тврдат дека тој сака само да игра „главни“ ликови и да не биде вклучен во проекти од низок степен, може да се претпостави дека студиото Марвел двапати размислува да го пушти да влезе.

Во меѓувреме, Блек Адам сега се емитува на HBO Max.

iuh iuh iuh iuh iuh iuh iuh iuh iuh iuh iuh iuh iuh iuh

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies