Џејмс Ган фрла огромна сенка на шпекулираното кастинг на Том Круз за Адам Ворлок

Regiana Adela
0

Том Круз веќе го зацврсти своето наследство како еден од најголемите холивудски актери и иако веќе нема што да докажува во индустријата, многумина веруваат дека тој треба да излезе од својата комфорна зона и да се приклучи на суперхеројска франшиза. Со години, Круз беше предмет на извештаи за кастингот на Марвел во кинематографскиот универзум, а најновите гласини тврдат дека тој игра варијанта на Iron Man во Doctor Strange во Multiverse of Madness .

Сепак, долго пред таа гласина да се прошири на интернет, ѕвездата на Top Gun наводно била најдобриот избор на студиото Марвел за да го игра Адам Ворлок во франшизата вредна милијарда долари, гласина за кастингот што првпат се појави во 2018 година. Сега, Guardians of the Galaxy Vol. 3 Режисерот Џејмс Ган ја крши својата тишина за кастингот „што можеше да биде“.

Говорејќи со Empire Online , Ган конечно се осврна на долгогодишните гласини околу кастингот на Круз за GOTG . Иако тој не потврди дали холивудската икона навистина е во конкуренција за улогата на Адам Ворлок, тој рече дека сака некој кој поседува драматични и комични рифови. Оттука и причината зошто тој го избра Вил Поултер за делот. Па, тоа е болна изгореница.

Тој рече: „Луѓето на интернет велеа: „О, Том Круз треба да биде Адам Ворлок... Сакав некој што е млад и сакав личност која има драматични рифови и комични, не само за овој филм, туку и за за што Марвел ќе го користи Адам Ворлок во иднина... Тој би можел да стане овој навистина важен лик“.

Со ова темпо во неговата кариера, мислам дека е малку предоцна за Круз да се приклучи на MCU и би сакал да мислам дека тој нема интерес да стане дел од тоа во секој случај. Но, можете ли да замислите како би можеле да бидат работите ако тој навистина добиеше улога во проект за суперхерој?

Guardians of the Galaxy Vol. 3 треба да се појави во кината на 5 мај 2023 година.

cnbv cnbv cnbv cnbv cnbv cnbv cnbv cnbv cnbv cnbv

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies