Ѕвездата од среда, Џена Ортега вели дека никогаш не би можела сериозно да го сфати крикот

Regiana Adela
0

Ѕвездата од среда , Џена Ортегаја глуми Тара Карпентер и во Scream 5 (2022)и Scream 6 (2023), и иако двата проекти содржат слични хорор теми, актерката не можеше да јасфати сериозно франшизатаScreamПретходно, Ортега сподели дека еден од најраните хорор филмови што ги гледала предизвикува кошмари додека не станала тинејџерка. Меѓутоа, како што одминуваше времето, актерката признава дека утеха наоѓала во хорор филмовите, нарекувајќи ги „терапевтски“.

Неодамна говорејќи на The Tonight Show Starring Jimmy Fallon , додека номинираната за Златен глобус го промовираше објавениот трејлер за следниот влез во сагата Scream, таа ја споделува нејзината наклонетост кон хорор филмовите. Во продолжение погледнете го нејзиниот целосен коментар:

„Сакам хорор филмови. Не знам што е тоа да ти фрлаат крв на лицето и да трчаш наоколу врескајќи крваво убиство“. Како да не може да биде повеќе слична на нејзината улога во среда Адамс , таа ја опишува возбудата на ужасот како: „[Навистина е] толку терапевтски, толку многу забавно“.

Ортега дури сподели како таа и нејзините членови на актерската екипа не можеле да престанат да се смеат секогаш кога требало да снимаат сцена. Во овој случај, некои сцени би морале да и го сокријат лицето, не поради „добар агол“, туку затоа што таа мора да се признае дека не можела да престане да се смее.

„Актерската екипа и екипата, тие се моето семејство и никогаш не можеме да сфатиме ништо сериозно. Значи, Ghostface буквално може да биде во нивниот монолог, а ние мораме да го рестартираме затоа што сите се смееме многу. Тоа е хаос... Во петтиот [филм за крик], јас бев како војска да ползи во болница и јас само, ќе го криев лицето затоа што се смеев во моите раце“.

Интересно, Џена Ортега е во право за хорор филмовите кои се терапевтски. На крајот на краиштата, како публика, добивате брзање и возбуда да ги гледате протагонистите како бегаат од нивниот најлош кошмар, додека вие седите назад и гледате како сето тоа се случува. Во меѓувреме, можеме да очекуваме да ја видиме Џена Ортега како Тара Карпентер во Scream 6 кој доаѓа на 10 март 2023 година.

rcgtx rcgtx rcgtx rcgtx rcgtx rcgtx rcgtx rcgtx

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies