Најромантичните божиќни филмови што треба да ги погледнете оваа празнична сезона

Regiana Adela
0

Почувствувајте ја љубовта оваа празнична сезона со најромантичните божиќни филмови на сите времиња!

Со најубавото време од годината, љубовта е сигурно во воздухот бидејќи ова е сезона за давање и примање наклонетост во сите облици. За да паднете уште еднаш, еве ги најромантичните божиќни филмови што треба да ги гледате со луѓето што ги сакате.

Најромантичните божиќни филмови што треба да се гледаат оваа празнична сезона во 2022 година

Ова е сезона на љубовта во нејзината најчиста форма бидејќи сезоната на празници ветува време кога луѓето ќе се соберат и ќе ја почувствуваат радоста на Божиќ. Освен тоа, Божиќ е и совршено време да се гушкате и да поминете малку време со луѓето што ги сакате, не само пред елката туку и пред телевизорот.

Со бакнежи под имелата, Божиќ носи плејада романтични филмови за гледање, а еве некои од најромантичните филмови што треба да ги видите овој Божиќ!

Најромантичните божиќни филмови: Љубовта всушност

Love Actually е класика меѓу најромантичните божиќни филмови на сите времиња и е огромен фаворит за прејадување за време на празничната сезона со приказните што ги носи на маса. Напишано и во режија на Ричард Кертис, Love Actually е сместена на Божиќ со десет приказни и различни перспективи на љубовта.

Love, Actually е една од најпопуларните романтични комедии сместени на Божиќ и дефинитивно ќе ви го стопи срцето бидејќи прикажува различни аспекти на љубовта каде ликовите се меѓусебно поврзани како што напредува приказната. Како одбројување за празниците почнувајќи од пет недели пред Божиќ.

Во Love Actually играат Хју Грант, Лиам Нисон, Кира Најтли, Колин Фирт, Ема Томпсон, Лора Лини, Мартин МекКатчеон, Бил Наји, Роуан Аткинсон и Алан Рикман.

Љубовта всушност филмот е достапен на Peacock.

Најромантичните божиќни филмови: Празникот

Од самиот наслов на филмот, The Holiday е дефинитивно божиќен филм кој може да ви го стопи срцето и да ја почувствувате љубовта. Главните улоги во филмот ги толкуваат Кејт Винслет и Камерон Дијаз како две жени кои се подложувале една на друга на домашна размена додека се обидуваат да избегаат од скршеното срце за време на божиќната сезона.

Во нивната размена, преку Божиќ, тие се научуваат на вистинското значење на љубовта за време на празничната сезона. Нивните водечки луѓе во романтичната комедија се Џуд Ло и Џек Блек и тоа е навистина добар филм за романтична комедија, совршен за Божиќ.

Филмот Холидеј е достапен за изнајмување или купување на Амазон.

Најромантичните божиќни филмови: Тоа е прекрасен живот

Да се ​​вратиме на класиците, „ It's A Wonderful Life“ сигурно е кандидат за еден од најромантичните божиќни филмови на сите времиња. Во режија и продукција на Френк Капра, „ It's A Wonderful Life“ се заснова на самообјавената книга на Филип Ван Дорен Стерн , „Најголемиот подарок“, која има некои допири од новелата „ Божиќна песна “ на Чарлс Дикенс од 1843 година.

Класичниот божиќен романтичен филм од 1946 година го следи Џорџ Бејли, човек кој се откажал од сопствените соништа за да може да и помогне на нивната заедница. Сепак, тој помислил да си го одземе животот на Бадник. За да го спречи ова, се појави неговиот ангел чувар Кларенс Одбоди.

Кларенс го натера Џорџ да сфати колку е добро што го направил со сите животи што ги допрел и му помогнал и му бил даден поглед каков би бил светот без него. Тоа е љубов во поинаква форма, нешто од што денешното време навистина може да научи.

It's A Wonderful Life е достапен за пренос на Amazon Prime Video.

Најромантичните божиќни филмови: Имате пошта

Онлајн романсата не е роман за денешната генерација во 1998 година, таа беше нешто ново за истражување и барање некого што ќе го сака. Имаш пошта следи две лица кои нашле љубов на интернет, но на нивно изненадување, тие се деловни ривали во реалниот живот.

Имаш пошта , исто така, беше лабаво инспириран од Парфимерија од Миклош Ласло, унгарска драма од 1937 година, која беше адаптирана во филм во 1949 година, Во старото добро лето , имаш пошта е направена за да одговара на времето. беше ослободен.

Хемијата на Том Хенкс и Мег Рајан е толку непобитна што овој филм е еден од многуте романтични филмови во комедија во кои глумеа и двајцата. !

Филмот „Имате пошта “ е достапен на HBO Max.

Најромантичните божиќни филмови: Last Christmas

Кога ќе слушнете Last Christmas , првото нешто што ќе ви падне на ум ќе биде истоимената песна од Wham од 1984 година! и филмот што излезе во 2019 година го носи името. Последниот Божиќ ги играат Емилија Кларк, Хенри Голдинг, Мишел Јео и Ема Томпсон.

Минатиот Божиќ ја следи Катарина „Кејт“ Андрич која е разочарана жена која работи во божиќна продавница и пронашла врска со мистериозен маж во кој подоцна се вљубува. Се разбира, тој човек е Том Вебстер на Хенри Голдинг.

Насловот добро се вклопува во наративот и Кејт Андрич дури ја отпеа својата сопствена верзија на Last Christmas , песната на Wham!, бидејќи нејзините сеќавања со Том добиваат ретроспектива.

Last Christmas е достапен за пренос на Amazon Prime Video и на Netf

dbg dbg dbg dbg dbg dbg

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies