Рајан Рејнолдс дава храбро ветување за враќањето на Вулверин на Хју Џекмен

Regiana Adela
0

Многу фанови на Марвел го очекуваа долгоочекуваното враќање на Хју Џекмен како Вулверин во Дедпул, 3 години откако последен пат го видовме како мутант во 2017 година во Логан , за кој првично се мислеше дека е неговата последна гужва во улогата и беше промовиран како такви уште кога го пуштија.

Враќањето на Џекмен во улогата е исто така многу поспецијално овој пат бидејќи тој ќе работи заедно со Дедпул на Рајан Рејнолдс. Со години гледаме како двајцата актери се зафркаваат на интернет со нивното „ривалство“ и сега можеме да ги видиме нивните соодветни иконски херои како го прават истото тоа на големиот екран.

Во неодамнешното интервју за The Wrap , Рејнолдс разговараше за тоа како ќе се справат со враќањето на Џекмен како Вулверин во Дедпул 3 , што тој призна дека тоа ќе биде „прошетка по јаже“ бидејќи двата лика имаат различни тонови еден од друг.

„Мислам дека тоа е одење по јаже. Мислам дека повеќето од овие филмови се секогаш одење по тон, така што во овој пример, сепак, имате судир на два прилично иконски ликови што постојат во помошниот универзум на Марвел [се смее] — ние Во овој момент се наоѓаме во кинематографскиот универзум на Марвел“, рече тој.

Во исто време, Рејнолдс вети дека иако ќе има предизвици во справувањето со нивниот контрастен тон, тие сепак ќе бидат автентични за нивните соодветни личности.

Актерот додаде: „Навистина е да се најде начин да им се служат на двата лика што се чувствува извонредно автентично за секој од нив, и мислам дека овие две грешки всушност ќе го направат правото на прилично одличен начин“.

Вистина е дека тоа што Вулверин и Дедпул се појавуваат заедно во исто време обезбедува одредена тешка задача да ги направи двата тона да функционираат. Сепак, со оглед на клучните креативци вклучени во снимањето на филмот, можеме да им веруваме и дека можат да го исполнат ветувањето и да го направат задоволувачко забавно искуство за публиката.

ioha ioha ioha ioha ioha ioha ioha ioha ioha ioha

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies