Принцезата Дијана шокираше: Принцот Хари, наводно, почувствувал дека неговата покојна мајка ја блокира свадбата на кралот Чарлс и кралицата Камила по неколку одложувања

Regiana Adela
0

Принцот Вилијам и принцот Хари имаат прекрасен однос со нивната маќеа, кралицата Консорт Камила . Но, ова не беше секогаш случај. Всушност, браќата сè уште се бореле да се помират со тоа што кралот Чарлс се смирил со кралицата Консорт Камила до денот на нивната венчавка

Принцот Вилијам и принцот Хари не сакале кралот Чарлс да се венчаат со кралицата Камила?

Во „ Резерва “, принцот Хари тврдеше дека тој и принцот Вилијам се обиделе да го изговорат кралот Чарлс да не се омажи за кралицата Консорт Камила. Тој, исто така, призна дека чувствува тага и горчина пред свадбата на двојката бидејќи врзувањето на јазолот значело затворање на уште едно поглавје од книгата на принцезата Дијана.

Војводата од Сасекс, исто така, ги откри своите размислувања за тоа дека принцезата Дијана потенцијално ја блокирала кралската венчавка на кралот Чарлс и кралицата Консорт Камила од гробот бидејќи парот се соочил со толку многу одложувања.

„И покрај тоа што Вили и јас го повикавме да не го прави тоа, Па одеше напред. Му ја напумпавме раката и му посакавме добро. Без тешки чувства. Сфаќавме дека тој конечно ќе биде со жената што ја сакаше, жената што отсекогаш ја сакаше, жената која судбината можеби на прво место му ја наменила. Без оглед на горчината или тагата што ја чувствувавме поради затворањето на уште една јамка во приказната на Мама, сфативме дека тоа е покрај поентата“, напиша тој (преку Us Weekly ).

Кралската свадба на кралот Чарлс и кралицата Камила беше одложена

Според Експрес , кралот Чарлс и сопругата на кралицата Камила првично требаше да се венчаат на 8 април, но мораа да ја одложат својата свадба за еден ден подоцна. На крајот на краиштата, новиот монарх мораше да присуствува на погребот на папата Јован Павле Втори во 2005 година.

Здраво! Списанието, исто така, откри дека венчавката на кралот Чарлс и кралицата Консорт Камила за малку не била завршена на 9 април, откако таа доживеала сериозен напад на синузитис.

Според нејзината пријателка Лусија Санта Круз, кралицата Консорт Камила била навистина болна и под стрес утрото на нејзината венчавка. И таа се бореше да стане од кревет.

Кралицата Елизабета не присуствуваше на свадбата на кралот Чарлс и кралицата Консорт Камила

За среќа, свадбата сè уште траеше, но кралицата Елизабета одлучи да не присуствува на церемонијата. Извор изјави за Телеграф во тоа време дека граѓанската природа на свадбата на кралот Чарлс и кралицата Консорт Камила е проблем за нејзиното височество.

„Таа не сметаше дека е соодветно да присуствува“, рече изворот.

Кралицата, наводно, јасно ставила до знаење дека ги става своите должности како поглавар на Англиската црква пред чувствата на неговиот син и снаа. Но, покојниот монарх се погрижи да присуствува на приемот на парот во државните апартмани на замокот Виндзор.

werf werf werf werf

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies