Џамила Џамил се обидува да глуми негативец од Војна на ѕвездите

Regiana Adela
0

DC, Marvel и Star Trek; Сега, Џамела Џамил сака да додаде Star Wars во нејзината биографија.

„Девојка може да сонува“, ѕвездата на She-Hulk, Џемила Џамил, се залагаше за себе да глуми негативец од „Војна на ѕвездите“, надевајќи се дека ќе ја заокружи својата листа на чудни улоги на екранот што ги вклучува DC, Marvel и Star Trek. И покрај тоа што нема гаранција дека ќе го добие она на што се надева, работата во соништата е дека некои од нив навистина се остваруваат ако некој се притиска доволно силно.

Во интервју за магазинот SFX , Џамил рече дека би сакала да се приклучи на франшизата Star Wars. „Направив DC, го направив MCU, сега се приклучив на Star Trek, така што е сосема природно што барем треба да ми дозволат да се занимавам со кетеринг во Star Wars“, се пошегува таа. „Јас бев осврнувајќи се на тоа како мој мрзлив EGOT - тоа би бил најголемиот остварен сон и исполнување на секоја 12-годишна фантазија што ја имав“.

И покрај тоа што е отворен за сè, Џамил е повеќе заинтересиран да го прикаже секое лошо лице од „Војна на ѕвездите“ ако му се даде шанса. „Би земала буквално се, но мислам дека сум негативец“, предложи таа. „...Во моментов сме толку поделени. Речиси настојуваме да се разбереме погрешно. Ако не се разбираме, никогаш нема да можеме да најдеме пат еден до друг. Тоа е нешто што многу ме привлекува, помагајќи им на луѓето да ги разберат луѓето кои се различни од нив. И така јас сум во играње на негативци“.

Џамил, која е најпозната по улогата на Тахани Ал-Џамил во Доброто место , неодамна го обезбеди гласот на Wonder Woman за видео играта DC League of Super-Pets во 2022 година. Нејзиното актерско резиме вклучува Star Trek: Prodigy, Jurassic World: Camp Креда и Харли Квин. Покрај тоа што е лик што може да се игра во видео играта за мобилни телефони Marvel: Future Fight, Титанија веќе се појави во анимирани програми вклучувајќи ги Hulk и Agents of SMASH и Avengers Assemble.

Во She-Hulk, актерката ја игра Титанија, негативка по име Мери Мекферен, која првпат се појави во Тајните војни во 1984 година. Таа и Ше-Хулк (Татјана Маслани) се судрија во неколку наврати во стрипот. Џамил, исто така, неодамна се отвори за тоа како се надева дека ќе прикаже попрецизна Титанија во стрипот во MCU. „Би сакала да можам да ја кажам таа оригинална повторување“, рече таа. „Мислам дека тоа што го направија беше толку кул и смешно што ја направија влијателна личност на социјалните мрежи. Но, има сосема друг свет за Титанија и сосема друга страна за неа“.

Таа продолжи: „Доктор Doom верзијата на Титанија е нешто што навистина сакам да го оживеам, сакам да го оживеам човекот што впива, сакам вулкана“, рече таа. „Не знам дали Марвел некогаш ќе ме врати, но ако го сторат тоа е приказната што најмногу би сакал да ја раскажам“.

Референцата „глупак EGOT“ на актерката се однесува на секое лице кое има добиено Еми, Греми, Оскар или Тони награда - соодветно за телевизија, снимање, кино и театар на Бродвеј - и се нарекува „EGOT“. Во моментов има 17 победници на EGOT, меѓу кои и Виола Дејвис, Џенифер Хадсон и Вупи Голдберг.

iuda iuda iuda iuda iuda iuda

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies