Кралот Чарлс шок: Таткото на принцот Вилијам љубоморен на Кејт Мидлтон, центарот на вниманието на Меган Маркл, принцот Хари тврди дека е резервен

Regiana Adela
0

Принцот Хари во „Spare“ тврдеше дека на кралот Чарлс не му се допаѓа печатот кој се фокусира на Кејт и Меган.

Кралот Чарлс  е љубоморен на своите снаи, според  принцот Хари , во неговата книга  Резервни . Војводата од Сасекс во своите мемоари детално ја опиша наводната љубомора на неговиот татко.

Кралот Чарлс, наводно, не можел да го засени стомакот Меган Маркл
Во книгата на принцот Хари, тој спомнал како кралот Чарлс наводно му рекол дека немаат „доволно пари“ за финансиска поддршка на Маркл. Кога поранешната ѕвезда на  Suits  му се придружи на кралското семејство. Неговото височество наводно му кажало дека веќе плаќа многу за да ги поддржи него, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Принцот Хари тврдеше дека нивниот татко не ги поддржува финансиски. Тој појасни дека тоа е дел од договорот затоа што и служеле на монархијата.

„Па не ги поддржа финансиски мене и Вили, и нашите семејства, од секакви големини“, напиша тој, според  Page Six . „Тоа беше неговата работа. Тоа беше целата зделка“.
Принцот Хари рече дека подоцна сфатил дека неговиот татко навистина не бил загрижен за парите. Наместо тоа, кралот Чарлс наводно не бил задоволен што неговата сопруга го засенила.

„Па можеби се плашеше од зголемените трошоци за одржување на нас, но она што тој навистина не можеше да го преживее беше некој нов што ќе доминира во монархијата, ќе го привлече вниманието, некој сјаен и нов доаѓа и го засени“, продолжи принцот Хари.

Принцот Хари додаде дека неговиот татко „го преживеал тоа порано“ кога бил во брак со  принцезата Дијана . Покојната принцеза од Велс ја потврди љубомората на нејзиниот сопруг во претходното интервју.

Таа му кажа на  Би-Би-Си за време на нејзиното интервју за Панорама  во 1995   година дека не била поласкана од медиумското внимание „бидејќи со вниманието на медиумите дојде и многу љубомора; поради тоа се појавија многу сложени ситуации“.

Кралот Чарлс наводно љубоморен на популарноста на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон
Принцот Хари додаде дека љубомората на неговиот татко не била ексклузивна за Маркл. Кралот наводно го чувствувал истото кон неговиот брат, принцот Вилијам, и снаата, Кејт Мидлтон.

„Вили правеше сè што [Чарлс] сакаше, а понекогаш и не сакаше да прави многу, бидејќи на татко ми и Камила не им се допаѓаше дека Вили и Кејт добиваат премногу публицитет“, тврди принцот Хари во книгата,  New York Post .  пријавени.

Еден ден, кралот Чарлс наводно се погрижил принцот Вилијам да не биде фотографиран како држи тениски рекет на јавен ангажман. Принцот Хари во својата книга тврди дека „таков вид на фотографија би ги оттурнал тато и Камила од секоја насловна страница“.

„И тоа не можеше да се толерира под никакви околности“, додаде тој.

Што можете да кажете за наводната љубомора на кралот Чарл кон Кејт Мидлтон, принцот Вилијам и Меган Маркл?

Останете во тек за повеќе вести и ажурирања за кралот Чарлс, принцот Хари и неговата претстојна книга  Резервни .

idftgf idftgf idftgf idftgf idftgf idftgf idftgf idftgf idftgf idftgf

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies