Ѕвездата на Индијана Џонс се сеќава на бизарната средба со Марк Хамил и Кери Фишер

Regiana Adela
0

Една од најпознатите улоги по кои е познат Ке Хуј Куан е неговиот портрет на Краткиот круг, младиот сојузник на Харисон Форд во Индијана Џонс и Храмот на пропаста . Куан неодамна ја освои наградата Златен глобус за неговата брилијантна изведба во Сè што е насекаде одеднаш , а сега дури и лично е додаден во 2-та сезона на Локи од самиот Кевин Фајџ. Среде возбудливото искуство, Куан не можеше а да не се сети на еден бизарен настан за тоа како ги запознал Марк Хамил (Лук Скајвокер) од „Војна на ѕвездите“ и Кери Фишер (принцезата Леја).

Неодамна, кога седна на интервју со Џош Хоровиц од подкастот Happy Sad Confused , Куан се присети на времето кога снимаа за Индијана Џонс и Храмот на пропаста во Лондон, двајца „возрасни“ го посетија сетот, на кој тој на крајот научи да бидат Кери Фишер и Марк Хамил. Во продолжение прочитајте ја неговата целосна приказна:

„Имаше еден ден, знаете, го снимавме најголемиот дел од филмот во Лондон во студиото Елстри, и еден ден, двајца возрасни дојдоа да не посетат, а јас не ни знаев кои се тие во тоа време. Куан рече: „А тоа беа Кери Фишер и Марк Хамил“.

Куан продолжи да вели дека дури подоцна открил дека двајцата „возрасни“ биле протагонисти во „Војна на ѕвездите“. „Штотуку поминавме цело попладне заедно, и дури по филмот кога ми го прикажаа, кога Џорџ Лукас ми го прикажа „Војна на ѕвездите“ сфатив: „О Боже мој, тоа едно попладне се забавував толку многу [беше ] со Лук Скајвокер, Хан Соло и принцезата Леја!' Мислам, тоа беше целото - знаете, тие спомени што ги имав од тоа снимање беа тоа, и беше толку прекрасно, неверојатно и радосно“.

Ke Huy Quan ќе дебитира во мистериозна улога во рамките на MCU во 2-та сезона на Loki, која ќе има премиера на Disney + ова лето.

nfd nfd nfd nfd nfd nfd nfd nfd nfd nfd

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies