Последниот од нас: Бела Ремзи за тоа како ја усовршила техниката на Ели со прекинувач

Regiana Adela
0

Речиси е време за премиерата на The Last of Us на HBO и нема сомнеж дека луѓето имаат големи очекувања од претстојната ТВ серија. Не е изненадувачки што Бела Ремзи помина низ многу маки додека се подготвуваше да ја игра Ели во адаптацијата на видео играта Naughty Dog. Поранешниот актер од „Game of Thrones “ призна дека поминала низ многу само за да ја усоврши техниката на „Switchblade“ на нејзиниот лик во серијата.

Во игрите, на Ели и се дава прекинувач кој на крајот станува нејзино оружје на избор. Интересно е што истото се случува во серијата на HBO и Бела Ремзи мораше да научи како правилно да ракува со прекинувачот. Таа му кажа на Колајдер дека на крајот се избодела себеси „неколку пати“, но уверува дека не била тешко повредена.

„За среќа, имавме кукла нож, па всушност не беше остар. Беше гумен. Но, не почнав да тренирам за тоа веднаш штом требаше“, рече Ремзи.

Таа потоа истакна дека имала голема помош од тимот за специјални ефекти за нејзините сцени со прекинувач.

„Го направив тоа на денот кога бев свесен дека морам да ја направам оваа работа. Бев како „О, требаше да го вежбам ова“. Но, беше во ред.Тука ни помага уредувањето“, изјави Ремзи. „Не морав да бидам многу добар во тоа. Само морав да го направам тоа неколку пати, и тие можеа да го лупуваат, или нешто слично.

Таа додаде: „Беше прилично забавно. Уживав во тоа. Но, мислам дека тоа не е вештина што продолжив да ја поседувам.

Драго ни е што Бела Ремзи не беше повредена додека ракуваше со прекинувачот во The Last of Us . Сепак, со нетрпение очекуваме да ја видиме Ели во акција кога серијата конечно ќе биде премиера следната недела.

Во The Last of Us глуми и Педро Паскал како Џоел . Првата епизода има премиера на HBO на 15 јануари 2023 година.

qafhf qafhf qafhf qafhf qafhf qafhf qafhf qafhf

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies