Ажурирањето на најновиот смел на Чарли Кокс: Повторно родено ќе ги разбесни фановите на стрипот

Regiana Adela
0

Помина една година откако Чарли Кокс официјално се приклучи на Марвел Cinematic Universe и фановите се неоспорно воодушевени што го имаат на одборот. По две кратки појавувања во франшизата вредна милијарда долари, Кокс повторно се подготвува за наслов на сопственото шоу Daredevil: Born Again , кое очигледно му е веќе позната територија.

Зборувајќи за претстојниот проект, се чини дека долгогодишните читатели на стрипови нема да бидат задоволни од следното излегување на Кокс како Мет Мардок и за разлика од насловот што сугерира, тој може да заврши да стане своја приказна.

Во интервју за inews , 40-годишниот англиски актер споделува дека и покрај фактот што насловот на серијата е сличен на иконската комична приказна на Френк Милер и Дејвид Мазучели, Daredevil: Born Again нема да биде адаптација на наведеното Стрип од 1986 година. Кокс објаснува: „Мислам дека никој не треба да чита во името за видот на приказни што ќе ги раскажуваме“.

Кокс, исто така, се осврна на загриженоста од навивачите за тоа дали неговиот став за ликот ќе стане помалку строг сега кога тој е под Дизни. Тој додаде: "Не мислам дека тоа е различен лик. Само мислам дека тоа е можеби различен период од неговиот живот. Мислам дека мојата интерпретација нема да се промени - го ангажираа истиот актер".

Вреди да се спомене дека серијата Daredevil на Нетфликс веќе ја вклучи иконската приказна за време на третата сезона, но секако, тврдокорните обожаватели копнеат за поверна адаптација на стрипот. Сега, сè уште не знаеме дали Дизни навистина планира да ни даде опуштена верзија на Мет Мардок, но неговите појавувања во She-Hulk: Attorney at Lawда се добие мешан прием од навивачите не е толку добар знак.

Не е одреден официјален датум за издавање на Daredevil: Born Again , но се очекува серијата да се појави на Disney + некаде во 2024 година.

klg klg klg klg klg klg klg klg klg klg

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies