Нетфликс ја откажува работата во внатрешноста и покрај обновувањето на втората сезона

Regiana Adela
0

Inside Job нема да се враќа за сезона 2. Креаторот Шион Такеучи штотуку потврди дека Нетфликс ја повлекол приклучокот за анимираната серија иако е обновена за втора сезона.

Шион Такеучи се огласи на Твитер за да ја сподели веста, тврдејќи дека претходните шпекулации се вистинити. Креаторот на Inside Job , исто така, им се заблагодари на обожавателите кои го поддржаа шоуто во неговата прва и единствена сезона.

„Срцето ми е скршено што можам да потврдам дека Нетфликс одлучи да ја откаже втората сезона од Inside Job. Со текот на годините, овие ликови станаа вистински луѓе за мене, и јас сум уништен што не можам да ги гледам како растат. Реган и Брет заслужија за да го добијат својот крај и конечно да ја најдат среќата. И јас би сакал да можев да го споделам она што се подготвува со сите вас“, напиша Такеучи.

„На сите што гледаа, ви благодарам што дојдовте во возењето. Иако сум тажен, ми помага да се знае дека има луѓе кои се грижеле за овие ликови исто како мене“, заврши пораката.

Сигурно е потресно со оглед на тоа што луѓето веќе ја очекуваа Inside Job сезона 2. Втората сезона првично беше најавена во јуни 2022 година и фановите веќе со нетрпение очекуваа да видат што ќе се случи со Реган Ридли и Брет Хенд. За жал, изгледа дека никогаш нема да дознаеме за што се работело за Project X37.

Inside Job ја глумеше Лизи Каплан како Реган, роботски инженер кој работи за владината организација во сенка Cognito, Inc. која е една од шесте организации кои тајно го контролираат светот.

Засега, не е јасно дали Inside Job сезона 2 ќе биде преземена од друга услуга за стриминг. Сепак, фановите се надеваат дека шоуто може да продолжи на друга мрежа. Останете во тек за повеќе ажурирања за оваа приказна.

Првата сезона на Inside Job се состои од 18 епизоди кои сè уште се прикажуваат на Нетфликс.

bgsh bgsh bgsh bgsh bgsh bgsh bgsh bgsh bgsh bgsh

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies