Потенцијалната улога на Марвел на Сејди Синк е откриена во новиот извештај

Regiana Adela
0

Бидејќи Stranger Things се приближува кон својот крај, неговите големи ѕвезди се во потрага по друга франшиза за да покажат што повеќе можат да понудат. Студиото Марвел, наводно, има око на Сејди Синк , која го толкува миленикот на обожавателите Макс Мејфилд во серијата на Нетфликс. За да ја продолжи својата ѕвезда, се шпекулира дека младата актерка ќе има главна улога во „Фаза 5“ на филмскиот универзум на Марвел, а обожавателите се воодушевени.

На ѕвездите од Stranger Things не им е непознато да станат дел од семејството на Марвел, при што Дејвид Харбор се појавува во Black Widow и Thunderbolts . Додека Кејлеб Меклафлин се заложи да го игра Мајлс Моралес во супермоќната франшиза на Марвел, ќе дојде денот и популарниот веб-слингер да се приклучи на кавгата.

Со оглед на извонредната изведба на Синк во 4-та сезона на Stranger Things, студиите бараат од младата актерка да ја засили својата игра во франшизата за суперхерои. Со гласините за кастингот што кружат на интернет, обожавателите постојано фрлаат имиња за тоа кој суперхерој Синк може да го оживее.

Покрај кампањата на обожавателите за Синк да го игра X-Men ’s Jean Grey, модераторскиот тим на Marvel Studios Spoilers Reddit сподели нова гласина од нивните доверливи извори, тврдејќи дека Marvel планира да го претстави Songbird во MCU во Thunderbolts од 2024 година , а младите актерката е таа што се залага да ја преземе улогата на антихерој.

Позната по својата препознатлива фризура, Songbird, чие вистинско име е Мелиса Голд, беше проблематична бегалка со оглед на тешкото воспитување со татко алкохоличар и мајка. Таа потоа набавила специјален уред кој нејзиниот глас го претворил во смртоносно оружје. Таа може да ги идентификува и елиминира противниците користејќи неверојатни способности како ехолокација и хипнотичка мелодија, а огромната моќ на нејзиниот глас може да направи практично секого беспомошен бидејќи таа може да изгради цврсти структури само од звуци.

Во септември 2022 година, ѕвездата на Stranger Things прво ги отфрли гласините дека треба да го направи своето деби во MCU. „О, го видов ова! Ги демантирам овие гласини. Тоа не е точно. Не знам од каде дојдоа, но засега не се вистинити“. изјави таа во интервју за Кејти Краузе од Екстра.

Меѓутоа, на прашањето дали би била заинтересирана да се приклучи на MCU, младата ѕвезда даде задоволителен одговор. Таа изјави: „О, во ред, треба да ја погледнам оваа фан уметност. Да, ако дојде вистинскиот суперхерој, тогаш сигурно. Кој не би сакал да глуми суперхерој?“

Таа истакна дека од сега, нема поим кој конкретен суперхерој би сакала да го портретира, но ќе биде внимателна. „Мислам дека не знам доволно за тоа за да знам кои суперхерои се достапни во моментот. Како, колку ни останаа? не знам. Сепак, ќе го држам моето око“.

fdnnx fdnnx fdnnx fdnnx fdnnx fdnnx fdnnx fdnnx fdnnx fdnnx

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies