Марвел, наводно, развива уште две специјални понуди за Ноќта на вештерките

Regiana Adela
0

Студијата ќе се обидат да го повторат успехот на Werewolf by Night во нивната специјална презентација.

Ноќта на вештерките е подеднакво возбудлив како и сезоната на празници. Неодамнешните специјални божиќни теми на Marvel им го дадоа на фановите празничното чувство што им треба во овој период од годината. Сепак, за претстојната година, студијата нема да се фокусираат само на сезоната на Yuletide, туку ќе имаат и повеќе специјални специјалитети на тема Ноќта на вештерките за да ја истакнат страшната сезона.

Марвел го објави својот прв специјален специјал за Ноќта на вештерките во октомври, со наслов Werewolf by Night. Се фокусира на комичниот лик Џек Расел, познат како Врколак од ноќта, кој е буквално врколак. Во главната улога е Гаел Гарсија Бернал. Специјалниот доби позитивни критики од обожавателите и критичарите. што може да биде причина студијата да се развиваат подеднакво.

Скуперот на Твитер, Даниел Ричман, во својата најнова објава на Patreon откри дека во студиата се развиваат уште две ненасловени специјали за Ноќта на вештерките базирани на нови ликови, кои исто така се очекува да бидат под Дизни плус. Во претходниот извештај на The Cosmic Circus, фазите 5 и 6 на MCU може да воведат повеќе нови чудовишта на Марвел бидејќи франшизата се повеќе се вклучува во монструозната страна на стрипот.

Претседателот на Marvel Studios, Кевин Фајџ, изјави за IGN во октомври дека чудовиштата имаат потенцијал да бидат составен дел од MCU, и тие веќе почнаа да го демонстрираат ова значење со објавувањето на Werewolf by Night. Навивачите можат да предвидат дека ќе има повеќе од одделот.

Тој рече: „Воведуваме свет кој на крајот ќе стане доста важен за иднината на MCU... сакавме да истражиме целосно нови ликови и сосема нови страни на MCU со овој необичен, забавен и застрашувачки вртење на натприродно“.

Извршниот продуцент на Werewolf by Night , Брајан Геј, исто така, претходно потврди дека некои од чудовиштата што се појавија во специјалот ќе се појават во иднина, иако не откри кога и каде може да се очекува нивното враќање.

rfha rfha rfha rfha rfha rfha rfha rfha

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies