Срцето на принцот Хари: Сопругот на Меган Маркл откри што сакал кај поранешната Челси Дејви, како кралицата влијаела на нивното разделување

Regiana Adela
0

Принцот Хари  ги раскажа своите претходни романси во својата книга  Резервни . Помеѓу врските што ги посети беше со неговата тогаш долгогодишна девојка, Челси Дејви .

Што сакаше принцот Хари за Челси Дејви?
Помладиот брат на принцот Вилијам ги сподели работите за неговата поранешна девојка Дејви, кои ги сакаше. Очигледно, му се допадна како таа го спроведува нејзиниот слободоумен начин на живот.

„Ја сакав леснотијата на Челс, дека таа не беше комплицирана“, напиша тој во својата книга,  објави Page Six  . „Не и беше грижа што мисли некој. Носеше мини здолништа и чизми со високи потпетици, танцуваше како сака, пиеше текила како мене и сето тоа ме правеше навистина среќна.

Принцот Хари не беше сигурен дали Челзи Дејви е таа
Принцот Хари и Дејви се забавуваа од 2004 до 2011 година. Кога беа заедно, папараците го демнеа Дејви. Иако знаеше дека навистина ја сака, тој „не беше сигурен“ дали таа е таа затоа што таа не се согласува со неговиот животен стил кој беше прогонуван од печатот.

„Целиот свет не е создаден да поднесува постојана контрола и не знам дали Челс може да го поднесе тоа, а јас не би можел да го побарам тоа од неа“, сподели принцот Хари.

"Челс инсистираше на тоа дека не е сигурна дали е подготвена за сето тоа. Цел живот со некого на твои потпетици? Што би можел да и кажам?"

Тој зборуваше за нивната разделба и изрази поддршка за нејзината одлука, истакнувајќи дека и тој го сака истото.

„Многу би ми недостигала, но сфатив дека таа ја стави својата слобода на прво место. Ако имав избор, би сакал и така да живеам“.

Кралицата Елизабета меѓу факторите за разделбата на принцот Хари и Челси Дејви?
Слободниот начин на живот на Дејви што Хари го ценеше беше меѓу работите што неговата баба, кралицата Елизабета, и другите луѓе размислуваа за неа. Призна дека на срцето му тежеле нивните мислења за девојката со која излегувал.

Принцот Хари рече дека не сака неговата поранешна девојка да се смени за да му угоди некого, вклучително и неговата баба.

„Не можев да не помогнам што мисли баба ми за тоа. Или луѓето. И последното нешто што сакав беше Челс да се смени за да им угоди“, рече тој.

Принцот Хари и Дејви засекогаш се разделија во 2011 година. Тие останаа добри пријатели. Дејви беше присутен дури и кога принцот Хари се венчаше со  Меган Маркл  во мај 2018 година.

Таа се омажи за Сем Катмор-Скот во мај 2022 година, а во октомври го дочекаа своето првородено, Лео.

Останете во тек за повеќе вести и ажурирања за принцот Хари.

jdrs jdrs jdrs jdrs jdrs jdrs

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies