Уметноста на обожавателите зашеметува додека ликовите на DC се спојуваат со нивните колеги од Марвел

Regiana Adela
0

За големите обожаватели на суперхерои, гледањето херои на DC и Marvel на ист екран би било ништо помалку од задоволство. Со Џејмс Ган сега ко-извршен директор на студиото DC, долгоочекуваниот кросовер на големиот екран може да се случи доколку фановите се напрегаат доволно силно, а повеќето од нив го прават својот дел покажувајќи го својот неверојатен обожавател кој може да го визуелизира тимот на главните франшизи за суперхерои.

Корисникот Lantern Flix се појави на Инстаграм за да сподели ново импресивно уметничко дело во кое се замислуваат ликовите на DC и Marvel споени со нивните колеги. Има актери кои и претходно се појавиле во проекти на Марвел и ДЦ, па можната соработка не е на одмет. Колекцијата вклучува микс помеѓу Бетмен и витез на месечината, Флеш и Квиксилвер и Танос и Дарксејд, меѓу другите. Проверете ја целосната уметност овде .

И покрај тоа што има печатени многу кросовери на Marvel и DC, тим допрва треба да го краси екранот на сите. Првиот комичен кросовер помеѓу двајцата големи се случи во 1976 година преку стрипот Супермен против Неверојатниот Спајдермен, при што Лекс Лутер и Док Ок се закануваат на Земјата, па Супермен и Спајдермен мораа да се засилат за да го спасат денот. Ова започна десетици заеднички напори меѓу двата стрип гиганти во годините што доаѓаат, сè до последниот кросовер помеѓу Justice League и Avengers во омилениот JLA/Avengers за фановите во 2004 година.

Во 2021 година, Ган ја задеваше можноста за соработка на екранот меѓу двете студиа, истакнувајќи дека тој го предал кросоверот на двете компании и тие изгледаа заинтересирани да го остварат тоа. Тој рече: „Всушност разговарав за тоа со шефовите на Марвел и на DC, но, знаете, тоа е како, знаете, сите се отворени за сè, но дали нешто некогаш би се случило, кој знае? Но, идејата да можам да ги спојам Marvel и DC во филм е, тоа би било навистина забавно за мене“.

За да ги повтори чувствата на извршниот директор на DC, шефот на Marvel, Кевин Фајџ, исто така сподели дека неговиот одговор секогаш ќе биде отворен и добредојден за овие можности. „Па, погледнете, мојот стандарден одговор на работите е „никогаш не вели никогаш““, откри тој за ComicBook.

Во реалистичен објектив, кросоверот веројатно нема да се случи оваа година или по три или пет години, со оглед на тоа што Marvel веќе ја објави својата постава до 2026 година на SDCC 2022 година и DC моментално се обновува под Gunn, што ќе нагласи повеќе од само DC . Сепак, секогаш кога ќе се случи соработката на екранот, едно е сигурно: фановите ќе се прилагодат.

kyts kyts kyts kyts kyts kyts kyts kyts kyts kyts

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies