Џејмс Ган ја задева претстојната најава за главниот DCU наскоро

Regiana Adela
0

Откако Џејмс Ган и Питер Сафран ја презедоа франшизата на DC и служеа како претседатели на студиото DC, многу фанови нестрпливо ги чекаа нивните планови за иднината на франшизата која се очекува да трае неколку години, и дали тие ќе направи рестартирање на она што е веќе воспоставено.

Пред празничната пауза, тие објавија дека развиваат нов филм за Супермен кој ќе се фокусира на неговите помлади години и Хенри Кавил нема да се врати на улогата и покрај неговиот камбек неодамна во Black Adam . Тоа беше почеток на она што требаше да дојде во врска со иднината на DCU.

Неодамна, Ган одговори на твитот на обожавателите кој праша за неодамнешниот извештај на Variety во врска со тврдењето дека Езра Милер може да остане како The Flash во DCU. Додека тој се плашеше за судбината на актерот, тој потврди дека тие треба да дадат повеќе најави овој месец и нивната листа ќе трае од 8 до 10 години.

„Не знам што има за Езра, но нашата листа е од 8 до 10 години (но ние ќе објавиме само дел од тоа овој месец)“, напиша тој во твитот.

Еве, не само што имаме потврда дека тие ќе дадат повеќе најави за DCU овој месец, туку се очекува да трае околу 8 до 10 години, што е во согласност со претходните коментари на извршниот директор на Warner Bros. Discovery, Дејвид Заслав во врска со имајќи долгорочен план за франшизата.

Исто така е слично на она што го правеше Студиото Марвел низ годините, каде што секогаш имаат планирано распоред за следните неколку години. Сепак, како што видовме, сите тие сè уште можат да се променат поради неколку околности и планот може да биде само привремен во најмала рака.

Засега, сè што можеме да направиме е само да седиме и да чекаме какви ќе бидат нивните планови за франшизата DCU. Многу обожаватели трпеливо чекаа што имаат Ган и Сафран, особено со толку многу багаж што го имаат, а исто така се љубопитни да видат дали ќе направат делумно или целосно рестартирање.

Следниот филм на DC Shazam! Fury of the Gods треба да се појави во кината на 17 март. Можете да проверите повеќе детали за него овде .

wvgs wvgs wvgs wvgs wvgs wvgs wvgs wvgs wvgs wvgs

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies