Џејмс Ган суптилно го потврди првиот проект во новата ера на DCU

Regiana Adela
0

Откако Џејмс Ган го напушти Марвел за да стане нов ко-шеф на студиото DC, тој стана сосема дома во аглите на насловите на вестите додека ја гради својата нова ера на DCEU. И покрај критиките за неговите одлуки да укине некои оригинални проекти на DC и да ги отфрли саканите актери на DCU, некои фанови сè уште веруваат дека што и да има Ган е за подобрување на франшизата.

Поголемиот дел од плановите на Ган и Сафран за DC Studios остануваат непознати, но еден од ретките проекти потврдени дека ќе ја воведе новата ера на DCEU е втората сезона на Peacemaker .

По прославувањето на една година од големиот хит на HBO Max, Ган преку твит навести дека „наскоро“ ќе ги види сите свои соработници, што поттикна гласини дека камбекот на Кристофер Смит на Џон Сина е на врвот на листата на приоритети.

Ган во февруари потврди дека Peacemaker е обновен за втора сезона. „Создавањето Peacemaker беше еден од вистинските моменти во мојот живот, и професионално и на друг начин, со Џон Сина и неверојатниот креативен тим околу мене, како и нашите партнери во HBO Max“, рече Ган во изјавата . „Да се ​​има нешто што сите ние толку многу го сакаме да биде сакано од публиката за возврат беше прекрасно искуство. Едвај чекам луѓето да видат каде оди тимот Peacemaker во втората сезона!“

Во август, среде веста дека Warner Bros. го убила Batgirl од објавување или на стример или во кино поради наводно спојување на HBO Max со Discovery +, ко-шефот на DC го прекрши молкот дека втората сезона на Peacemaker ќе остане обезбедена.

И покрај навестувањето, останува непознато кога може да започне снимањето на втората сезона на Peacemaker. Со вклучувањето на Ган во претстојните проекти на DC, беше објавено дека тој работи и на друг спиноф на „Suicide Squad“. „Сега работиме на нешто друго, друго ТВ шоу кое е поврзано со тој универзум“, откри Ган во јануари 2022 година.

Миротворец е серија од осум епизоди што изникна од The ​​Suicide Squad (2021), филм и напишан и во режија на Ган. Шоуто го следи Кристофер Смит, АКА миротворец (Џон Сина), додека тој е принуден да продолжи да работи за Аманда Волер (Виола Дејвис) како дел од друг тим освен Одредот за самоубиства, кој се обидува да спречи инвазија на вонземјани.

jvc jvc jvc jvc jvc jvc

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies