Што има ново на Disney Plus во јануари 2023 година: Star Wars: The Bad Batch Season 2, New Episodes of Willow and National Treasure и повеќе

Regiana Adela
0

Проверете ги сите наслови што пристигнуваат на Disney Plus претстојниот јануари 2023 година!

Пристигнува нова година, но нема многу нови наслови за Disney Plus овој јануари 2023 година, освен многу очекуваната Star Wars: The Bad Batch Season 2, новите епизоди за National Treasure и Willow , како и повеќе наслови од National Geographic. .

Сите филмови и ТВ серии кои пристигнуваат на Дизни плус овој јануари 2023 година

Ништо не излегува на првиот ден од годината на Дизни Плус, а ќе започне со своите изданија на 4-ти јануари кога ќе пристигне мошне очекуваната сезона 2 од Star Wars: The Bad Batch со премиерна епизода од два дела, насловена како Spoils of War and Ruins . на војната .

Star Wars: The Bad Batch Season 2 ќе се занимава со неколку месеци по она што се случи во Камино додека го продолжуваат своето патување по падот на Републиката. Тие се на нова авантура во галаксијата далечна, далеку каде што ќе запознаат нови луѓе, непријатели и пријатели подеднакво, и тие влегуваат во платенички мисии како ниедна друга.

Новите епизоди на Willow , исто така, се подготвени да пристигнуваат на Дизни Плус во текот на месецот, со епската фантастична серија што ги носи сите во прекрасната убавина на маѓепсаната земја на пусти, волшебници, тролови и мистични суштества во живо.

National Treasure: Edge of History , исто така, ќе добива нови епизоди во текот на целиот месец јануари на Disney Plus каде Хес почнува да се сомнева во луѓето блиски до неа и со оглед на тоа дека довербата е тешко да се најде во потрагата по богатство, Џес сè уште сака да верувајте дека сè уште има такви на кои може да им верува.

Почувствувајте ја борбата за преживување наспроти кланот на канибали додека камперите влегуваат во Апалачките шуми во 1-та сезона на The Boonies и погледнете ги луѓето кои беа уапсени додека патуваа во странство во 12-та сезона во Заклучен во странство .

Документарната серија од 10 епизоди, исто така, пристигнува на Дизни плус со 2-та сезона на Животинското кралство на Magic Of Disney, каде посветен тим од експерти се грижи за широк спектар на животни и тие би можеле да ја промовираат нивната благосостојба и нивното здравје, како и да ги бркаат брановите по сурфањето. деби на Олимписките игри во Тојо во 2020 година.

Доаѓаат и нови емисии со 1-та сезона на „Best In Bridal “ и Сезона 1 „ Невеста и предрасуди“ . Добијте перспектива за личните средби на другите со необјаснивото во Приказните за славните духови сезони 5 и 6 , и за тоа како генијалноста станува алатка за злото во Сезона 1 на Evil Genius .

Изданијата на Classis Disney исто така се случуваат со Chibi Tiny Tales кои презентираат различни ликови од франшизата на Дизни во стилот на Chibi, Disney Junior Mickey Mouse Funhouse е совршена за децата, а јас и Мики да ги учат децата на форми, бои и многу повеќе.

Вкусете ја дивината со Night Stalkers додека тим од експерти ги следи ловците на џунглите во Костарика како пуми, оцелоти и јагуари, со Secret Life of Predators кои ги гледаат вештините на предаторите кои го ловат својот плен, Ocean's Нуркање со здив во коралните гребени, оние што го овозможија животот на Земјата.

Шаркатраз се чини дека е неверојатен наслов, но има смисла бидејќи се гледа во различните видови ајкули кои демнат околу затворот Алкатраз за да се увери дека никогаш не може да се овозможи бегство од еден од најбезбедните затвори на сите времиња во заливот Сан Франциско. .

Пристигнува и нов наслов со Мила во Мултиверзумот кој ја следи 16-годишната Мила додека оди во авантура низ мултиверзумот со нејзината мајка Елис, а тие наидуваат на мистериозна и опасна група која сакала да го искорени мултиверзумот. Операторите.

Длабоко нуркање во националниот прекин на електричната енергија во САД од сајбер напад добива акцент бидејќи чувството на немоќ ќе ве натера да почувствувате како е да немате ништо во американскиот Blackout , додека чекате сите светла да се запалат и повторно да светнат. .

Аутопсијата на Т. Рекс ќе ги одведе сите во целосна обдукција на вистински Т Рекс за прв пат откако смртта на ѕверот се случи пред 65 милиони години, а Challenger Disaster: Lost Tapes ја носи приказната за спејс шатлот Челинџер со првиот цивил кој некогаш бил донесен во вселената.

bse bse bse bse bse bse

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies