Распоред на игри со боул денес: Сè што треба да знаете за сите четири игри со боул на колеџ на 31 декември

emalia
0

 Подгответе се за еден од најголемите денови од сезоната на колеџ фудбалски купови во 2022 година: полуфиналето на колеџот во плејофот во фудбал, плус уште две други натпревари со боул.


Еве преглед на денешните игри и што да гледате. Барате резултати од игра со боул? Проверете ги овде. Барате избор за игра со боул? Проверете ги овде.


Шеќерна чаша: бр. 5 Алабама против бр. 9 држава Канзас, 31 декември, пладне, ESPN

Во однос на рангирањето, ова е врвот меѓу двојките кои не се во плејофот. Хипотетички, секоја игра во која е вклучена Алабама има потенцијал за исцрпување, но Crimson Tide не беше џогерот во изминатите години, и победувајќи и губејќи го својот дел од тесните. Што се однесува до дивите мачки, шампионите од Големите 12 се воодушевени од оваа можност и би сакале да завршат огромна сезона со победа со потпис.


Music City Bowl: Ајова против Кентаки, 31 декември, пладне, ABC

Можеби ќе сакаат да одат директно на пенали за да одлучат за ова натпреварување кое може да има повеќе удари отколку поени. Фудбалот во Ајова беше прилично невидлив цела сезона, а врвните офанзивни играчи на Дивите мачки нема да бидат наоколу. Добрата вест е дека е вклучена во исто време со чашата за шеќер, така што треба да има добра алтернатива.


Фиеста Боул: бр. 2 Мичиген наспроти бр. 3 TCU, 31 декември, 16 часот, ESPN

Може да се направи случај овој да биде на првото место. Роговите жаби изгледаат неспособни да играат каква било игра што не е грицкач, и секако се надеваме дека таа тенденција ќе продолжи и ќе го прекине трендот на полуфинални рути. Мичиген, сепак, знае како да ги стави натпреварите на мраз во четвртата четвртина, а импозантната офанзивна линија на Вулверинс ќе се обиде да го направи токму тоа уште еднаш.


Пич Боул: бр. 1 Џорџија против бр. 4 држава Охајо, 31 декември, 20 часот, ESPN

Но, ние ќе и' дадеме предност на играта во ударниот термин, со оглед на успехот од минатото во кој уживаа и двете програми во овој формат. Најголемото прашање е дали нападот со високи октани на Бакси може да направи некаков напредок против одбраната на булдозите, кои не создаваат тон притисок, но одлично се покриваат и знаат како да го запрат трчањето. Но, одбраната на државата Охајо, која беше запалена од Вулверинс, исто така има многу да докаже, а UGA QB Стетсон Бенет знае како да ја однесе топката на вистинското место.

uyg uyg uyg uyg uyg uyg uyg uyg uyg uyg uyg uyg

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies