Чувари на галаксијата: Датум на специјално објавување за одмор, актерска екипа, заплет, трејлер и сè што знаеме

Regiana Adela
0

The Guardians of the Galaxy: Holiday Special се појави на екранот во декември 2022 година

Божиќ ќе биде повесел со The Guardians of the Galaxy: Holiday Special.

Чуварите на галаксијата е група на меѓугалактички несоодветни кои судбината ги натерала да работат заедно за да ја спасат галаксијата од пропаст. Групата е предводена од Питер Квил (Starlord), кому му се придружуваат Грот, Ракета Ракун, Дракс Разурнувачот, Гамора и Мантис.

The Guardians of the Galaxy: Holiday Special ќе нè однесе низ споредна потрага со нашите сакани чувари. Иако сè уште не знаеме каков ќе биде заплетот, можеме да очекуваме дека ќе биде вбризгано со елементи на празнично веселба. Еве сè што знаеме досега за The Guardians of the Galaxy: Holiday Special за да ве внесе во празничниот дух .

Чувари на галаксијата: Датум на специјално објавување за одмор: Кога ќе излезе филмот на Марвел?

The Guardians of the Galaxy: Holiday Special излезе некаде на 25 ноември 2022 година .

Дизни првпат објави дека проектот е во развој на презентацијата на Денот на инвеститорите на Дизни во декември 2020 година. Филмот беше најавен заедно со другите идни филмови и проекти поврзани со Дизни, Кинематскиот универзум на Марвел и Војна на ѕвездите.

Режисерот Џејмс Ган потврди дека главната фотографија официјално е завршена за празничниот филм некаде во април 2022 година. Со ова, можеме да бидеме оптимисти дека филмот ќе го направи својот датум на прикажување во декември.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special 3 Cast: Кои се актерите вклучени во филмот на Дизни+?

The Guardians of the Galaxy: Holiday Special ги вклучи оригиналните членови на актерската екипа од претходните филмови на The Guardians of the Galaxy .

Видовме дека го гледаме Крис Прат како Питер Квил, познат како Старлорд , Карен Гилан како Небула , Пом Клементиеф како Мантис и Дејв Баутиста како Дракс. Вин Дизел , исто така, може да продолжи да му го позајмува гласот на Грот, заедно со Бредли Купер, кој може да продолжи да се огласува за Rocket the Raccoon .

Во филмот може да биде воведен и нов лик . Сè уште нема вести за тоа кој ќе биде овој нов лик, но тоа би можело да биде член на The Sovereign, кој првпат беше виден во вториот филм на The Guardians of the Galaxy . Исто така, постојат некои шпекулации дека Вил Полтер , кој го игра Адам Ворлок , или Чуквуди Ивуџи , кој го игра Миротворецот , исто така може да бидат новите ликови.

Филмот, исто така, ги потврди извештаите за новото врвно куче кое и се придружи на бандата - Космо вселенскиот. Космо е омилен на фановите уште од неговото прво појавување во стриповите во 2004 година .

Специјална екипа на „Чувари на галаксијата“ за одмор: Кои се креативците зад сцената?
Џејмс Ган го напиша и режираше The Guardians of the Galaxy: Holiday Special . Ган рече дека Специјалното издание на „Star Wars Holiday“ го инспирирало да го сними филмот.

Специјален заговор за одмор на Чуварите на Галаксијата: каков ќе биде заплетот на празничниот филм на Марвел?

The Guardians of the Galaxy: Holiday Special ќе се одржи помеѓу настаните во Thor: Love and Thunder и The Guardians of the Galaxy Vol. 3 . Трејлерот на Thor: Love and Thunder покажа дека чуварите ќе се појават во филмот, но сè уште не е јасно дали Тор ќе биде дел од Holiday Special .

Последен пат ги видовме Guardians во филмот Avengers: Endgame , каде алтернативната Гамора му се придружи на нивниот тим откако Танос ја жртвуваше Гамора од главниот времеплов за да го добие каменот на душата. Алтернативната Гамора (која дојде од пред да се сретне со некој од Гардијанс) го напушти тимот до крајот на крајот на играта , така што можеме да претпоставиме дека Специјалното за празници може да биде за потрагата на Гамора од страна на чуварите .

Сè уште не бевме сигурни каков ќе биде заплетот на филмот пред неговото прикажување, но беше јасно Чуварите на галаксијата: Специјалниот одмор има посебна улога во кинематографскиот универзум на Марвел. Според режисерот Џејмс Ган, филмот ќе не научи на се што ни е потребно за да го разбереме The Guardians of the Galaxy Vol. 3. Колку и да се глупави или безначајни настаните во Специјалното издание на празниците, тие можат да придонесат за воспоставување на контекстот на Vol. 3.

fvn fvn fvn fvn fvn fvn fvn fvn fvn fvn

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies