Продуцентот на Echo ја откри продукцијата на избрзаното шоу на Marvel

Regiana Adela
0

Секој проект има временска рамка за продукција или снимање. И покрај тоа што имаат рокови да ја завршат својата работа, на презентерите, главните писатели и другиот персонал им треба доволно време да го направат она што мислат дека треба за да произведат квалитетна работа. Студиото Марвел е дом на значајни филмови и ТВ емисии за суперхерои; сепак, сè уште е невозможно компанијата да го забрза производството во нивна корист, што се случи во Echo на MCU .

Зборувајќи за подкастот The Writer's Panel преку The Cosmic Circus , главната писателка Марион Дејре расчисти за хаотичниот процес на производство на Echo што предизвика големо одложување на датумот на објавување на серијата. Таа изјави дека би ги направила работите поинаку ако не морала да се справи со бараниот рок на студиото Марвел.

„Навистина се работеше за наоѓање процес во моментот што ми овозможи да стигнам до одредени рокови и, знаете, да бидам малку пофлексибилен отколку што би бил ако, знаете, ако го имав целото време на светот би го направија тоа малку поинаку“. резонираше таа.

Доцнењето на Echo првпат беше објавено од страна на водителот на подкастот The Writers Panel во декември, кога водителот Бен Блекер ја праша кога ќе биде датумот на премиерата на серијата. „Овој [подкастот] излегува за една или две недели“, рече Блекер. „Кога е премиерата на Echo? Дејре тогаш одговори: „Тоа ќе биде веројатно една година од кога ќе излезе ова“.

Обожавателите беа изненадени со оглед на тоа што спин-офот беше веќе потврден уште пред премиерата на Hawkeye и беше планирано за летото 2023 година, но сето тоа сега е историја. Echo е претстојната спиноф серија на Hawkeye во која глувата актерка Алаква Кокс ќе ја глуми нејзиниот лик Маја Лопез. Ќе ѝ се придружат Чарли Кокс како Мет Мардок/Даредевил и Винсент Д'Онофрио како Вилсон Фиск/Кингпин.

Во јули 2022 година, уметниците на VFX зборуваа за тоа како студиото Марвел е „ужасно“ да се работи, некои забележувајќи дека тоа е токсичен работен однос. Поранешниот уметник на VFX, Друв Говил, се огласи на Твитер за да зборува за своите искуства работејќи на проекти на Марвел. „Работењето на емисиите на #Marvel е она што ме поттикна да ја напуштам индустријата VFX. Тие се ужасен клиент и видов како премногу колеги се распаѓаат откако се преоптоварени, додека Марвел ги стега конците на чантата“. откри тој. Видете ги твитовите на другите VFX уметници овде .

vsaj vsaj vsaj vsaj vsaj vsaj vsaj vsaj vsaj vsaj

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies