Актерот на Eternals открива зошто мисли дека Flick на MCU пропадна

Regiana Adela
0

Четвртата фаза од кинематографскиот универзум на Марвел произведе многу хитови, но не може да се негира дека таа беше одговорна и за објавување на некои од најразделните проекти во долгата историја на франшизата. Меѓу филмовите кои, за жал, не ги одбележаа публиката и критичарите, е космичката понуда на Клое Жао, Eternals , која ги запозна фановите со нова сорта на херои во MCU.

И покрај тоа што доби еден тон возбуда пред неговото прикажување и генерираше 402 милиони долари на глобалната благајна, што беше прилично пристојна бројка за време на ерата на пандемијата, филмот не ја погоди целната публика, станувајќи еден од најлошите- оценети MCU прелистувачи на Rotten Tomatoes во понова меморија.

Бери Кеоган, кој го играше Друиг во епот на MCU неодамна ги сподели своите размислувања за лошиот прием што го добија Eternals , а според него, публиката едноставно не беше подготвена за тоа. Говорејќи на подкастот „ Среќен тажен збунет “ на Џош Хоровиц , 30-годишниот ирски актер го рече следново:

„Мислам дека Клое [Жао] донесе целосен вид на чувство во тоа. Знаеш? Значи, Клои носи - како што видовте од нејзините минати филмови - сурови изведби и навистина навистина трогателни изведби. Мислам дека не беше... јас Мислам дека беше ново. Мислам дека беше само ново. Беше ново за светот на Марвел“.

За можноста продолжението да добие зелено светло, Кеоган вели дека останува оптимист за нивната иднина во франшизата од милијарди долари. Тој рече: „Секогаш сум оптимист. Јас всушност разговарав со Викторија [Алонсо] неодамна. Викторија Алонсо, таа беше таму и не добив шанса да разговарам со неа премногу, но да. Секогаш сум оптимист. секогаш. Сакам да знам што прави Друг во моментов“.

Гласините велат дека Жао нема да се врати заEternals 2 иако Marvel Studios допрва треба да ги официјализира работите. Но, ако таа всушност не го води продолжението, мислам дека е прилично безбедно да се каже дека изведбата на првиот филм е одговорна за тоа.

dbc dbc dbc dbc dbc dbc dbc dbc dbc dbc

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies