Габриел Луна сака да се врати како Ghost Rider во MCU

Regiana Adela
0

Нема сомнеж дека луѓето се надеваат дека ликовите од откажаните серии на Марвел ќе се вратат во кинематографскиот универзум на Марвел. На крајот на краиштата, тоа им се случи на Дердевил и Кингпин во 2021 година . Значи, какви се шансите Ghost Rider да биде вратен во MCU? Габриел Луна се отвори за можноста да ја повтори улогата на Роби Рејс во иден проект.

Габриел Луна беше претставен како Роби Рејс во четвртата сезона на Agents of SHIELD , а Ghost Rider требаше да добие своја спин-оф серија на Hulu уште во 2019 година. Сепак, услугата за стриминг одлучи да не продолжи со проектот подоцна истото година.

Значи, дали има шанси повторно да го видиме Ghost Rider, можеби во MCU? Габриел Луна изјави за Comicbook.com дека е желен повторно да го посети ликот на кој било можен начин по она што се случи во Agents of SHIELD .

„Знаете, мислам дека така како што оставивме... Дефинитивно би помислила дека има уште многу да се каже“, рече Луна.

„Ми се допадна одговорот. Сите го сакаа Роби и го сакаа ликот. И кога би ги направиле само тие десет епизоди и ништо друго, ќе се чувствувам многу комплетен со она што можевме да го направиме“, продолжи тој. „Да се ​​подигне свеста за ликот, да им се покаже на луѓето мексиканско-американски херој -- првиот на телевизија, верувам. Знам дека тоа е кажано многу, но мислам дека луѓето забораваат на 2016 година кога го направивме тоа со Роби. Но, тој е прекрасен ликот и јас го сакам. Апсолутно би бил среќен да продолжам“.

Сигурно би сакале да го видиме Ghost Rider повторно во иднина. Сепак, Marvel Studios допрва треба да потврди дали има планови за враќање на ликот. Останете во тек за повеќе ажурирања за оваа приказна.

Габриел Луна ќе го глуми Томи во The Last of Us , чија премиера е на HBO на 15 јануари 2023 година.

otyj otyj otyj otyj otyj otyj otyj otyj otyj otyj

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies