Џејмс Ган го критикува фан кој го замоли да не го носи GotG во DCU

Regiana Adela
0

Џејмс Ган го бранеше својот интерес да ги донесе актерите на Marvel's Guardians of the Galaxy во DC.

Кога Џејмс Ган го напушти Марвел за да стане нов ко-извршен директор на студиото DC, тој се погрижи Guardians of the Galaxy Vol. 3 ќе му даде на тимот неверојатна повторување што ја заслужи. Сепак, со оглед на неговата наклонетост кон основната група, Ган навести дека можеби ќе работи со екипажот повторно под DC во одреден момент.

„Оваа актерска екипа е како моето семејство“, рече Ган за Empire Magazine . „Не можам да ви кажам колку сум близок со Крис Прат и Пом [Клементиеф] и Дејв [Баутиста] и Зои [Салдања] и Карен [Гилан]. Но, исто така знам дека повторно ќе работам со сите тие луѓе поединечно. Веројатно на другата работа“.

По неговата изјава, фановите изразија измешани чувства, при што некои изразија возбуда да видат дека режисерот и тимот на Гардијанс повторно работат заедно, додека други открија неодобрување со иницијативата да се доведат ѕвездите на Марвел во DCU.

Корисникот @nonstudios напиша: „Ве молам, не ја поттикнувајте екипата на #GotG да ве следи до DCU. Најдете свежи актери кои можат да создадат брилијантни ликови и да создадат нови спомени за публиката, наместо да пливаат во истото калливо езерце. Знам дека не сум сам што се чувствувам вака. Повторно раѓање, а не повторна употреба. Ве молам.”

Како одговор, Ган одговори: „Имаме стотици улоги што треба да ги доделиме. Како што сум правел отсекогаш, некои ќе бидат сосема нови лица, некои ќе бидат актери со кои сум работел порано, [а] некои ќе бидат актери со кои знаете со кои никогаш не сум работел. Она што е најважно е актерот да одговара на улогата [и] со кој лесно се работи“.

Студиото DC претходно одлучи да не оди напред со Хенри Кавил и Двејн Џонсон за нивните соодветни улоги, а неодамна Џејсон Момоа го прекина молкот за тоа дали има иднина во новиот менаџмент на DCU. Бидејќи главните планови на Ган и Питер Сафран за франшизата сè уште се непознати, сè може да се случи во овој момент.

Ган има само еден одговор за фановите кои сакаат да знаат кога ќе биде објавен новиот список: овој месец. Навивачите немаат друг избор освен да чекаат и да видат дали некои од нивните прашања ќе добијат соодветни одговори.

ctgso ctgso ctgso ctgso ctgso ctgso ctgso ctgso ctgso ctgso

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies