Флеш ќе ја претстави новата верзија на Justice League

Regiana Adela
0

И покрај претстојните промени во франшизата DCU, The Flash се уште се очекува да биде клучен влез поради истражувањето на мултиверзумот и исто така ќе има враќање на Бетмен на Мајкл Китон, како и други ликови во минатите филмови на DC.

Досега, точните детали за заплетот во врска со филмот сè уште се чуваат во тајност, освен со аспектот на мултиверзумот и појавата на повеќе верзии на The Flash што веќе беше потврдено со тизерот што го објавија за време на виртуелниот настан DC FanDome во 2021 година.

Сега се појавија нови информации во врска со заплетот на претстојниот филм. Во прилогот што тие неодамна го објавија ( преку The Direct ), режисерот Енди Мускиети откри дека филмот ќе ја прикажува новата верзија на Justice League составена од двата блицови, Бетмен на Китон и Супердевојката на Саша Кале.

„Претставуваме [A] Justice League што не е моќната Justice League што сите ја знаеме“, се зафркава тој. „Како што рече Брус Вејн, тоа е како пензиониран будник, вонземјанин на половина соларна енергија и двајца идиоти“.

Во истата функција, Џим Ли, главен креативен директор на DC Comics, исто така објасни колку е суштински мултиверзумот за приказната за The Flash .

„Големата приказна во DC го вклучува Мултиверзумот, што значи [има] бесконечен број Земји“, рече тој. „Може да има различни верзии на овие ликови и навистина да истражуваат различни приказни. Флешот е синоним за Мултиверзумот“.

Продуцентката Барбара Мускиети, исто така, ја сподели својата возбуда за враќањето на ликовите како што се верзиите на Бетмен на Бен Афлек и Китон и Зод на Мајкл Шенон од Човекот од челик . Таа исто така потврди дека Wonder Woman на Гал Гадот ќе се појави во филмот.

Интересно е да се слушне дека филмот ќе има нова верзија на Justice League, иако можеби сето тоа е поврзано со заплетот и исто така можеме да претпоставиме дека оваа повторување ќе трае само во текот на филмот. Би било љубопитно да се види како сето тоа ќе се одвива во споредба со традиционалната Justice League што ја знаеме.

nse nse nse nse nse nse nse nse nse nse

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies