Фановите се убедени дека куклата M3GAN е моделирана по ѕвездата на MCU Елизабет Олсен

Regiana Adela
0

Дали нивната сличност е навистина толку чудна?

Одамна го утврдивме фактот дека Blumhouse Productions е сила со која треба да се смета во хорор жанрот и оваа година, филмската облека уште еднаш ја докажа својата доминација со објавувањето на M3GAN на Џерард Џонстон, кој моментално ги надминува очекувањата на бокс офисот.

M3GAN се врти околу приказната за истоимената вештачки интелигентна кукла која развива самосвест и станува непријателски настроена кон секој што ќе дојде меѓу неа и нејзиниот човечки придружник.

Филмот во продукција на Џејмс Ван веќе заработи 45 милиони долари на светските благајни и во голема мера го лансираше M3GAN како најнова хорор сензација во киното. Зборувајќи за живописната кукла која моментално и дава на Анабел да ги бара парите, многумина се убедени дека ликот, физички портретиран од Еми Доналд, а гласот на Џена Дејвис изгледа чудно познато.

Очигледно, многу луѓе веруваат дека M3GAN многу наликува на ѕвездата на кинематографскиот универзум на Марвел, Елизабет Олсен и откако првиот тизер за филмот беше објавен пред неколку месеци, фановите веќе ја забележаа нивната сличност.

Некои дури се убедени дека луѓето што стојат зад последниот хорор блокбастер всушност го моделирале M3GAN по актерката Ванда Максимоф/Скарлетната вештерка, додека други искрено мислеле дека Олсен ја игра улогата. Искрено, тешко е да се види. Во продолжение погледнете некои од реакциите:

Немаше ни една недела откако M3GAN се појави во кината, но веќе изгледа прилично очигледно дека Universal Pictures е многу задоволна од својата изведба, толку многу што според новиот извештај од Дедлајн , филмот веќе доби зелено светло за да добие продолжение, како и полоша и неоценета верзија.

lkv lkv lkv lkv lkv lkv lkv

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies