Наводно откриени плановите на Marvel Studios за проектот Nova

Regiana Adela
0

Кинематскиот универзум на Марвел деновиве е доста преполн со содржини, но она што некои луѓе имаат тенденција да го заборават е дека има многу проекти кои долго време се развиваат во студиото Марвел и кои поради некоја причина допрва треба да ја видат светлината на денот. Некои од нив се или ставени на полиците или целосно конзервирани за да се направи место за други проекти кои се на листата со висок приоритет на Кевин Фајџ.

Еден од нив е проектот Нова на кој студиото работи веќе подолго време. Во текот на последните две години, имаше спротивставени извештаи околу дебито на Ричард Рајдер во MCU, а некои сугерираат дека ќе биде или претворен во филм или во серија за стриминг на Дизни +.

Сега, инсајдерот на Твитер, MyTimeToShineHello, споделува возбудливо ажурирање во врска со статусот на Нова . Според честопати доверливиот советник, студиото Марвел ќе се придржува до својот првичен план за пренесување на приказната на космичкиот херој на големото платно и покрај различните извештаи од неколку извори во минатото.

Единствената лоша страна е што таа не откри други детали за проектот што не тера да мислиме дека се уште е во развојен пекол. Сепак, се надеваме дека ќе добиеме повеќе информации во иднина. Погледнете го твитот подолу:

Се разбира, со оглед на тоа како се шпекулира дека студиото Марвел ги забавува работите во однос на содржината поради негативниот одговор што го доби Четвртата фаза, проекти како Нова и други работи во моментов развојот можеби ќе треба да почека. Не би се обложил точно дека тие се дел од плановите на студиото Multiverse Saga, бидејќи тоа е веќе поставено.

Во меѓувреме, отворањето на фазата пет на студиото Марвел, Ant-Man и The Wasp: Quantumania ќе се појави во кината на 17 февруари 2023 година.

Агата: Заливот на хаосот не е наведен во Slate на Disney+ од 2023 година

2022 година можеби беше поларизирачка година за кинематографскиот универзум на Марвел, но не може да се негира дека фановите се давеа со содржината на Марвел студиото. Сега, додека се движиме кон 2023 година, се чини дека студиото ќе ги олесни работите овој пат, особено по неколкуте поплаки од обожавателите дека квалитетот на емисиите и филмовите на MCU драстично опадна поради преголемото изобилство на проекти.

Според објавениот билтен од Дизни + Јапонија , само три MCU емисии ќе бидат објавени во наредната година, со тоа што Agatha: Coven of Chaos е видливо поради неговото отсуство. Освен спиноф шоуто WandaVision, проекти како Echo, What If…? Сезоната 2 и X-Men '97 исто така не се наведени на споменатата листа.

Според нивните најнови огласи, само Secret Invasion , Loki Season 2 и Ironheart се сериите по кои треба да внимаваат обожавателите во 2023 година

почетокот, Агата: Заливот на хаосотбеше планирано за издавање во зима 2023 година, но изгледа дека студиото Марвел одлучи да го врати назад до можеби некаде во 2024 година. Вреди да се напомене дека неодамнешните гласини сугерираа дека серијата предводена од Кетрин Хан доживеа двегодишно одложување, но Кевин Фајџ и компанијата допрва треба да ги официјализираат работите.

Во меѓувреме, сите епизоди на WandaVision се достапни за пренос на Disney+.

JMIK JMIK JMIK JMIK JMIK

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies