Дон Чидл признава дека има загриженост за контролата на квалитетот на MCU

Regiana Adela
0

Во текот на фазата четврта во MCU, слушнавме дека некои фанови и критичари се отвораат за нивните грижи за франшизата, бидејќи тие зајакнуваат многу повеќе проекти од кога било досега, особено што сега се впуштаат и на малите екрани со сериите. што го прават за Дизни+.

Како што се испостави, една од главните ѕвезди на франшизата се чувствува исто како и Дон Чидл, кој го игра Џејмс Родс/Воена машина, неодамна се отвори за неговата загриженост за контролата на квалитетот на франшизата и „премногу слабо ширење“ во едно неодамнешно интервју со Тотален филм ( преку The Direct ).

Актерот номиниран за Оскар најпрво беше прашан за неговите размислувања за огромната експанзија на франшизата, каде што откри дека претстојната серија Тајна инвазија ќе ги постави настаните во неговиот соло филм Armor Wars .

„Тоа се банани! И тоа е многу обемно. И очигледно сега кога секој може да се појави во туѓа приказна“, рече тој. „Мислам, јас сум во Secret Invasion. Значи, јас сум во шоуто на Сем [Џексон]. Има дел од тоа, што започнува со она што се случува во Armor Wars“.

Актерот продолжи да ја изразува својата загриженост за контролата на квалитетот на франшизата, иако тој исто така се надева во исто време бидејќи е уверен дека сè уште постои „јасна идеја“ за раскажувањето на универзумот дури и кога се шири.

Тој продолжи: „Значи, да, може да продолжи и понатаму... Се надеваме дека нема да се шири премногу тенко. И сè уште има одредена контрола на квалитетот, а не само обид за проширување заради проширување. Но, постои јасна идеја за раскажувањето и она што се обидувате да го постигнете со секое повторување“.

Има навистина одредена вистина за загриженоста на Чидл во врска со франшизата и фановите се надеваат дека квалитетот може да остане конзистентен. За среќа, излегоа извештаи дека Marvel Studios навистина се справува со проблемите и открива како може повторно да го задржат квалитетот. Ајде да видиме како тоа ќе влијае на неговата претстојна листа и дали ќе се случат некои промени.

Засега, можете да го гледате следното појавување на Cheadle на MCU на Secret Invasion , чијашто премиера треба да биде оваа година на Disney+. Можете да проверите повеќе детали за тоа овде .

khg khg khg khg khg khg

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies