Кејт Бланшет ја прекинува тишината за нејзината иднина на MCU

Regiana Adela
0

Откако Кејт Бланше во улогата на Хела го красеше филмскиот универзум на Марвел во „ Тор: Рагнарок “ (2017) на Таика Вејтити , фановите беа маѓепсани од природните убиствени, но секси вибрации што таа ги донесе во нејзината улога. Како првата жена негативец на Марвел, таа остави толку долготраен впечаток на екранот што обожавателите не можат да најдат начин да престанат да се залагаат да ја видат повеќе од неа во франшизата.

За време на разговорот со Variety на чајната забава на БАФТА, двократната оскаровка беше прашана кога ќе се врати во франшизата за суперхерои, поради гласините дека наскоро ќе бидат предвидени бројните проекти на Марвел на пат. Бланшет откри: „Па, не знам. Мислам дека треба да зборуваш со некој друг, а не со мене“.

Ѕвездата на Синиот Јасмин го имаше своето незаборавно деби во MCU како првородената на Один, Хела Одинсдотир, позната и како асгардската божица на смртта и поранешен џелат на Асгард. Хела била затворена во Хел од нејзиниот татко со милениуми; таа беше ослободена дури по неговата смрт и отиде да ја врати контролата над Асгард додека имаше голем број неповолни интеракции со нејзините помлади браќа Тор (Крис Хемсворт) и Локи (Том Хидлстон).

Враќањето на Бланшет во MCU предизвика шпекулации кога Laughing Place објави дека Хела ќе се појави како возбудливата божица на смртта во Што ако...? Сезона 2 . Директорот на серијата Брајан Ендрјус, исто така, потврди дека актерот веќе го снимил нејзиниот дијалог за серијата, која треба да излезе на почетокот на 2023 година.

И покрај фактот дека верзијата на Хела што може да се појави во анимираната серија ќе биде поларна спротивност на злото, фановите можат да очекуваат нејзиниот злобен лак да биде примамлив.

Во 2017 година, Бланшет се отвори за Collider за тоа колку е моќно да биде избрана да ја портретира првата жена негативец на Марвел, имајќи предвид дека првичниот план на студиото да го претстави првиот женски антагонист во Iron Man 3 не успеа.

„Па, да се соочиме со тоа: како жена, овие можности не се појавуваа многу често во минатото и мислам дека се случува револуција од внатрешноста на Марвел. Сум видел толку многу франшизи на Марвел, особено што сум мајка на четири деца. Тие имаат тенденција да бидат единствениот тип на филм, особено со млади момчиња“. таа рече.

Таа продолжи: „Можеш ли да веруваш? Можете ли да верувате дека го водиме овој разговор и дека е 2017 година и зборуваме за првата жена негативец? Тоа е смешно. Има толку многу неискористена потенцијална злобност кај жените. Навистина е возбудливо. Мислам дека конечно почна да се признава дека жените и мажите сакаат да видат разновидна низа ликови, а тоа се расата, полот низ сексуалниот спектар“.

Без разлика дали ѕвездата на Керол го чува во тајност нејзиниот иден изглед на MCU, фановите можат само да се надеваат дека ќе можат уште еднаш да бидат сведоци на нејзината лоша глупост на екранот.

xbv xbv xbv xbv xbv xbv xbv xbv xbv xbv

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies