Новото видео на MCU официјално ја поздрави фазата пет

Regiana Adela
0

Четвртата фаза на MCU официјално заврши со објавувањето на Black Panther: Wakanda Forever и The Guardians of the Galaxy Holiday Special уште во ноември. Иако одговорите на проектите може да бидат поделени, не може да се негира дека сепак беше успех врз основа на бројките и сега можеме да продолжиме со она што тие го имаат следно.

Објавувањето на Ant-Man and the Wasp: Quantumania следниот месец ќе го означи почетокот на фазата пет, која треба да биде возбудлива патека за MCU бидејќи филмот ќе го претстави и Канг Освојувачот, големиот лош на Мултиверзумската сага. .

Во прославата на почетокот на фазата пет, профилот на Марвел Индија на Твитер објави видео од 44 секунди во кое го најавува крајот на фазата четврта со порака „прекинато емитување“ и почетокот на „дојдовниот пренос“ за фаза пет пред објавувањето на Quantumania . во кината следниот месец.

Раскажани од Miss Minutes (гласот на Тара Стронг) од Локи , тие прво покажаа клипови од проектите на Фазата Четврта пред да го прогласат неговиот крај. Тие продолжија да го одбележат почетокот на Четвртата фаза и покажаа клипови од Quantumania , Guardians of the Galaxy Vol. 3 , Тајна инвазија и втората сезона на Локи .

Иако тврдокорните обожаватели на MCU знаат дека фазата пет е сега пред нас, сепак е возбудливо да се видат како официјално го објавуваат следниот список на MCU, кој се очекува да истражува повеќе од Multiverse Saga и можеби појасна слика за тоа што ќе се случи. дојди во претстојните филмови на Avengers за неколку години.

Тизерот, исто така, не ни даде сосема нова снимка бидејќи прикажуваа клипови од трејлерите на проектите од Фаза пет кои веќе беа објавени. The Marvels особено недостасува во поставата со оглед на тоа што е во постпродукција, но можеме да го очекуваме неговиот прв трејлер кој треба да биде објавен наскоро.

Ајде да почекаме и да видиме како тие ќе се оформат со Multiverse Saga на MCU уште подалеку во претстојните проекти и фановите се дефинитивно љубопитни да откријат што подготвува Marvel за во иднина.

Првиот филм од петтата фаза Ant-Man and the Wasp: Quantumania треба да се појави во кината на 17 февруари. Можете да проверите повеќе детали за него овде .

sgvn sgvn sgvn sgvn sgvn sgvn sgvn sgvn sgvn sgvn

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies