Актерот на OG Ghostbuster го потврди своето враќање за претстојното продолжение

Regiana Adela
0

Оригиналниот актер на Ghostbusters (1984) штотуку потврди дека ќе ја репризира својата улога во претстојното продолжение Ghostbusters: Afterlife (2021). Но, кој е тоа? Кого ќе се јавиш?

Вчера, ја споделивме веста дека Ghostbusters: Afterlife 2 (2023) конечно ќе започне да се продуцира, а режисерот Гил Кенан ја сподели веста преку Инстаграм . Сега, има уште повеќе вести за претстојното продолжение.

Веќе неколку месеци, имаше доста наврати за тоа кои актери ќе ги репризираат своите улоги во четвртиот филм на Ghostbusters . Неодамна, Мекена Грејс навести дека ќе ја повтори улогата на Фиби.

Логан Ким, кој игра подкаст во Ghostbusters: Afterlife , исто така сугерираше дека е повторно на одборот, а исто така рече дека би сакал филмаџиите да се инспирираат од омилениот Ghostbusters: The Video Game (2009) на фановите.

Неодамна, беше потврдено дека се враќа целиот ансамбл „ Ghostbusters: Afterlife “, кој ги вклучува Кери Кун (Кали Спенглер), Фин Волфхард (Тревор), Лаки (Селест О'Конор) и Пол Руд (Гери Гроберсон).

Сепак, еден актер чии многу интервјуа во изминатите неколку месеци не оставија да си ја чешаме главата. Тој актер е прекрасниот Ерни Хадсон, најпознат, се разбира, по тоа што во филмот го глумеше Ghostbuster Winston Zeddemore.

Во едно интервју, Хадсон откри дека прочитал ран нацрт на сценариото, а во друго, се чинеше дека сугерираше дека навистина не знае што се случува. Сега, тој ја потврди својата вмешаност во филмот.

Во неодамнешното интервју на шоуто Кели Кларксон , Хадсон (77) разговараше со Кларксон за новиот филм. На прашањето дали ќе се појави, еве што имаше да каже:

„ Ќе има уште еден Ghostbusters што дефинитивно можам да го кажам. Благодарам на сите фанови. Тие го сакаа [Ghostbusters: Afterlife], така што ќе направиме уште еден Ghostbusters. И среќен сум што можам да кажам дека Винстон, ликот што го играм , сега е милијардер, па има малку повеќе слобода“.

Ова ќе биде музика за ушите на секој фан на Ghostbusters таму, бидејќи Винстон Зедемор е сакан лик откако првпат го запознавме во оригиналниот Ghostbusters (1984).

Тој се врати за Ghostbusters II (1989) и уживаше во истакната камео во Afterlife . Ликот на Винстон Зедемор се појави и во анимираното шоу The Real Ghostbusters (1986) и во долготрајната серија на стрипови на IDW.

Самиот Хадсон, исто така, се појави во видео игри како што се Ghostbusters: The Video Game , Ghostbusters: Spirits Unleashed (2022), а исто така ќе се појави и во претстојната VR игра Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord (2023).

Сега, Хадсон треба да се врати во светот на Ghostbusters на големото платно во Ghostbusters: Afterlife 2 , кој исто така е наречен Ghostbusters: Firehouse (кодното име/работен наслов) и, необјасниво, Ghostbusters 5 .

Според веб-страницата Ghostbusters / Sony Pictures, еве го синопсисот за Ghostbusters: Afterlife :

Од режисерот Џејсон Рајтман и продуцентот Иван Рајтман, доаѓа следното поглавје во оригиналниот универзум на Ghostbusters. Во Ghostbusters: Afterlife, кога една самохрана мајка и нејзините две деца пристигнуваат во мал град, тие почнуваат да ја откриваат нивната поврзаност со оригиналните убијци на духови и тајното наследство што го оставил нивниот дедо. Сценариото на филмот е Џејсон Рајтман и Гил Кенан.

Во „ Ghostbusters: Afterlife “ играат Мекена Грејс (Фиби), Логан Ким (Подкаст), Селест О'Конор (Лаки), Фин Волфхард (Тревор), Кери Кун (Кали), Ени Потс (Џанин Мелниц), Сигурни Вивер (Дана Барет), Пол Руд (Гери Гроберсон), Оливија Вајлд (Гозер Гозер), Џ.К.

wnsf wnsf

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies