Тифани Јанг „благодарна“ за „Reborn Rich“ и покрај критиките за актерската вештина

Regiana Adela
0

Girls' Generation Tifanny „имаше чест“ да биде дел од Reborn Rich и покрај критиките.

Тифани од Girls' Generation им даде на фановите поинаква страна од неа откако се приклучи на екипата на Reborn Rich , здружувајќи се со Сонг Јонг Ки.

Интересно е што серијата JTBC е нејзино деби во К-драма, што ја прави нејзината прва голема улога на малите екрани.

Во одмаздничката драмска серија, Тифани Јанг ја презеде улогата на Џин До Џун (Сонг Јонг Ки) и колешката на О Се Хјун (Парк Хјук Квон), Рејчел Грин, финансиски аналитичар во Miracle Investment.

Како и Се Хјун, таа исто така се согласи да биде дел од планот на Џин До Џун да стане најголемиот акционер на Групацијата Соојанг. Сепак, малкумина знаеја дека сето тоа е дел од одмаздничкиот план на До Џун против конгломератот.

Генерацијата на девојки Тифани добива критики поради нејзиниот начин на зборување во Reborn Rich


Членот на Girls' Generation првпат се појави во епизодата Reborn Rich 3 заедно со ликот на Парк Хјук Квон.

Играјќи ја улогата на Корејка - Американка, Тифани Јанг имаше реплики и на англиски и на корејски; сепак, гледачите мислеа дека нејзиниот корејски „звучи непријатно“.

И покрај недостатокот на време на екранот, гледачите го забележаа нејзиниот акцент, но некои застанаа во нејзина одбрана и истакнаа дека „начинот на кој таа зборува одговара на нејзиниот лик како Корејка во странство“.

Девојките генерација Тифани „почестена“ да биде дел од Reborn Rich
Сепак, покрај критиките, пејачката-актерка и понатаму е почестена што е дел од Reborn Rich.

Откако серијата на JTBC ја заврши сезоната со успешно финале, Тифани од Girls' Generation зборува за своето искуство и размислувања за драмата, вклучувајќи ги и повратните информации на гледачите во врска со нејзината глума.

Како што дојде AllKpop, 33-годишната убавица вели дека е „благодарна“ што гледачите се љубопитни за нејзиниот лик.

„Кога првпат ја запознав Рејчел, навистина мислев дека таа е лик со бесконечни можности. Така, јас сум толку благодарен што гледачите можат да поставуваат прашања како: „Каде отиде Рејчел? и ‚Што прави Рејчел сега?'“, рече таа.

Од друга страна, таа одговори и на негативните повратни информации во врска со нејзиниот настап во Reborn Rich.

Додека некои кажаа дека нејзината глума се чувствува како „пореметување“ во драмата, таа смета дека тоа е оценка, а не како напад врз неа лично.

Таа истакна дека како дебитант актерка мора да знае да прима наредби и да верува на нивното расудување, особено на режисерот.

„Како изведувач, секогаш сум отворен за предлозите на публиката и гледачите. Секогаш се трудам да ги земам предвид предлозите и да мислам: „Мојата одлука таму беше поинаку примена“ или „Следниот пат поинаку ќе се обидам. ,'" таа рече.

Со оглед на тоа што нејзините размислувања за Reborn Rich е нејзиниот прв голем ангажман во К-драма, таа го гледа како „одличен материјал за учење“ за себе.

Таа е заинтересирана за начините како би можела да ја подобри својата глума и „да стане подлабоко вовлечена во приказната“.

bgtsd bgtsd bgtsd bgtsd bgtsd bgtsd

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies