Обожавателите на Resident Evil молат HBO да ѝ даде третман на неуспешната серија „Последниот од нас“.

Regiana Adela
0

Нема сомнеж дека The Last of Us се покажува како најдобрата адаптација во живо на видео игра во последно време, и изгледа како обожаватели на друг популарен наслов. Фановите на Resident Evil го молат HBO да ја земе и оживее неуспешната франшиза откако неодамнешната серија беше откажана од Нетфликс.

The Last of Us беше објавен минатата недела и веднаш ги разнесе сите. Епизодата 1 траеше повеќе од 55 години и го даде тонот на серијата, а гледачите беа толку задоволни што премиерата стана втора најуспешна за HBO , втора само по првата епизода на House of the Dragon .

Сигурно, таквиот успех не остана незабележан. Обожавателите кои беа разочарани од најновата серија на Resident Evil почнаа да го молат HBO да ги набави правата за франшизата и да ја преуреди.

Засега, не е јасно дали Resident Evil ќе добие повеќе проекти во иднина. Останете во тек за повеќе ажурирања за оваа приказна.

Во јули 2022 година, Нетфликс ја објави првата сезона на Resident Evil , која се состои од осум епизоди. Серијата се менува помеѓу две временски линии и ги следи Џејд и Били Вескер за време на нивните денови во New Raccoon City каде што откриваат дека нивниот татко Алберт има мрачни тајни поврзани со Umbrella Corporation и 14 години во иднина додека Џејд се обидува да го преживее крајот на светот.

Иако гледачите ја пофалија изведбата на Ленс Редик во серијата, таа сепак доби различни критики и на крајот беше откажана од Нетфликс само еден месец по нејзиното објавување. Засега нема планови за оживување на серијата и не е јасно дали во иднина ќе има други проекти за Resident Evil .

Во меѓувреме, апокалипсата на зомби продолжува за The Last of Us . Првата епизода од The ​​Last of Us моментално се емитува на HBO Max. Втората епизода, која е насловена како Инфициран , ќе има премиера во недела, 22 јануари 2023 година.

otk otk otk otk otk otk otk otk otk otk

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies