Scream 6 ја откри најбизарната и „збунувачка“ слика досега

Regiana Adela
0

Кога станува збор за бизарен маркетинг, Scream VI (2023) едноставно не знае како да се откаже. Но, тогаш зошто би? Филмот е само неколку месеци од објавувањето, и никој не знае како да се забавува со своите жртви - па, публиката - од Ghostface, единствениот иконски убиец кој сака да учествува во некои филмски ситници од време на време. Но, оваа најнова загатка од Scream може да ве збуни...

Неодамна, официјалниот профил на „ Scream “ на Твитер беше зафатен со споделување интересни постери и слики поврзани со филмот, секој од нив преполн со повеќе велигденски јајца, референци и индиции отколку што убиецот на Ghostface на Scream 2 , Мики, има куршуми до крајот на третиот. дејствуваат.

Еден постер, слика со празнична тематика на Тајмс Сквер, го гледа Ghostface како доминира на сите билборди, додека референците на најновиот филм во универзумот Stab и некој вид мјузикл ги гребе фановите по главите. А сликата во стилот на мапата на метрото во Њујорк уште повеќе не збунува .

Очигледно, студиото сака само да не забавува додека го чекаме целосниот трејлер (најава беше објавена пред неколку недели, но сè уште не е сосема доволно за фановите да си ги потонат забите). Но, сега, Скрим Твитер профилот сподели уште една бизарна слика, овој пат во форма на крстозбор!

Земете пенкало и хартија и проверете го нивниот неодамнешен твит овде .

Како што можете да видите, крстозборот содржи неколку интересни прашања и празни места за пополнување, како и други криптични индиции. Но, која е поентата во која било од нив? Дали сите тие водат до една последна голема трага? И ако е така, како? Не е како да има означени полиња што би откриле некој вид анаграм.

Дали воопшто се однесува на нешто интересно или студиото едноставно се обидува да ни го задржи вниманието додека го чекаме вториот трејлер? Или можеби тие се малку загрижени дека обожавателите почнуваат да се проверуваат бидејќи Нив Кембел нема да ја повтори нејзината улога како Сидни Прескот во шестиот дел.

Ниту едното сценарио не е воопшто веројатно, но од друга страна, многу се сомневаме дека овие слики, без разлика дали се цртежи на Тајмс Сквер или мапи на метрото на тема Ghostface или, меѓу сè, крстозбори, водат до нешто последователно. На крајот на краиштата, зошто студиото и филмаџиите ризикуваат да го расипат филмот?

Филмот продолжува со преживеаните од најновите убиства на Ghostface, сестрите Саманта и Тара Карпентер и близначките Чад и Минди Микс, оставајќи го Вудсборо зад себе и започнувајќи ново поглавје од нивните животи во Њујорк, за повторно да бидат зафатени со низа убиства од нов убиец на Ghostface.

Во филмот „ Scream VI “ играат Џена Ортега (Тара Карпентер), Мелиса Барера (Сем Карпентер), Јасмин Савој Браун (Минди Микс), Мејсон Гудинг (Чад Микс), Кортни Кокс (Гејл Ведерс), Хајден Панетиер (Кирби Рид) и Роџер Л Џексон ( гласот на Ghostface).

Новодојденците се Дермот Малрони, Хенри Черни, Тони Револори, Џек Шампион, Девин Некода, Лиана Либерато, Џош Сегара и Самара Вивинг, сите во необјавени улоги.

cbm cbm cbm cbm cbm cbm cbm cbm cbm cbm

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies