Новата трејлер за Shazam 2 ја прикажува најголемата закана на DC Hero досега

Regiana Adela
0

Бидејќи сега ни делат само два месеци од неговото прикажување во кината, Warner Bros го објави новиот трејлер за Shazam! Бес на боговите . Ни дава проширен поглед на следната авантура на титуларниот херој, преполна со акција, како и на семејството Шазам, кое се чини дека овој пат има поголема улога.

Главниот белег на трејлерот е најголемата закана на Шазам досега: ќерките на Атлас предводени од Хеспера (ја игра оскаровката Хелен Мирен), која е вознемирена што хероите ги поседуваат моќите на нејзиниот татко. Добивме увид во некои од борбените секвенци кои вклучуваат џиновски змеј.

Трејлерот, исто така, ни даде поглед на враќањето на Волшебникот на Djimon Hounsou, кој се чини дека има многу поголема улога во продолжението и ќе служи како ментор за херојот бидејќи тој се соочува со својата најопасна битка досега како еден од најновите херои. во DCEU.

Ова треба да се надополни на возбудата бидејќи многу фанови со нетрпение очекуваат да видат што има во продолжението и да откријат со што се занимава Били Батсон/Шазам. Додека иднината на херојот во новиот DCU моментално е неизвесна, сè уште е возбудливо да се види неговото следно патување и да бидат сведоци на повеќе од неговите авантури.

Синопсисот на филмот гласи: „Кога Били Батсон и неговите згрижувачки браќа и сестри, кои се претвораат во суперхерои кажувајќи „Шазам!“, се принудени да се вратат во акција и да се борат со ќерките на Атласот, тие мора да ги спречат да користат оружје што би можеле да го уништат светот во кој мора да патуваат за да склучат мир со боговите бидејќи Били ги зема здраво за готово нивните моќи“.

Во актерската екипа се Захари Леви, Ашер Ангел, Џек Дилан Грејзер, Хелен Мирен, Луси Лиу, Рејчел Зеглер, Адам Броди, Рос Батлер, Иан Чен, Меган Гуд, Фејт Херман, Џимон Хоунсоу и Грејс Фултон. Дејвид Ф. Сандберг се врати да го режира филмот.

jcvg jcvg jcvg jcvg jcvg jcvg jcvg jcvg jcvg jcvg

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies