Новиот трејлер за Shazam 2 доаѓа побрзо од очекуваното

Regiana Adela
0

Сега сме на само неколку месеци од Shazam! Бесот на боговите стигнува во кината. Додека франшизата DCU моментално претрпува некои масивни промени, многу фанови сè уште со нетрпение очекуваат да го видат следното патување на титуларниот херој бидејќи тој станува главен во франшизата (барем засега).

Пред некое време, го добивме првиот поглед на филмот кога Warner Bros го објави првиот трејлер каде што ветија уште една забавна авантура со Били Батсон и семејството Шазам, како и нова привлечна група негативци на чело со наградуваната актерка Хелен Мирен. .

Додека го чекаме објавувањето на филмот, се чини дека конечно ќе добиеме уште еден поглед на продолжението бидејќи Warner Bros Brazil на својата инстаграм сторија откри дека новиот трејлер за Shazam! Fury of the Gods треба да пристигне овој четврток, на 26 јануари.

Секако е возбудливо да се знае дека новиот трејлер доаѓа многу наскоро и не треба повеќе да чекаме за сосема нов изглед на филмот. Би било интересно да се види што имаат во продавница и кои детали ќе откријат повеќе додека го очекуваме неговото објавување.

Синопсисот на филмот гласи: „Кога Били Батсон и неговите згрижувачки браќа и сестри, кои се претвораат во суперхерои кажувајќи „Шазам!“, се принудени да се вратат во акција и да се борат со ќерките на Атласот, тие мора да ги спречат да користат оружје што би можеле да го уништат светот во кој мора да патуваат за да склучат мир со боговите бидејќи Били ги зема здраво за готово нивните моќи“.

Во актерската екипа се Захари Леви, Ашер Ангел, Џек Дилан Грејзер, Хелен Мирен, Луси Лиу, Рејчел Зеглер, Адам Броди, Рос Батлер, Иан Чен, Меган Гуд, Фејт Херман, Џимон Хоунсоу и Грејс Фултон. Дејвид Ф. Сандберг се врати да го режира филмот.

jkft jkft jkft jkft jkft jkft jkft jkft jkft jkft

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies