Spider-Man: No Way Home Art го потврди отфрлениот негативец кој би ја завршил Sinister Six

Regiana Adela
0

Се подразбира дека Spider-Man: No Way Home лесно е еден од најзборуваните филмови за суперхерои во последното сеќавање благодарение на сите мултиверзални шеговити што дојдоа со него. Но, повеќе од една година откако блокбастерот на Marvel Cinematic Universe се појави во кината, новите детали за филмот излегуваат на виделина.

Филмот од 2021 година прикажуваше кој е кој од негативците на Spidey од целиот мултиверзум на Марвел - Док Ок, Лизард, Сендмен, Електро и Грин Гоблин. Сега, ако мислите дека бројот на лошите што се појавија во филмот е прилично чуден, тоа е затоа што првично, имаше уште еден супернегативец кој би се приклучил на кавгата, формирајќи ја верзијата на MCU на славните Sinister Six.

Кој беди требаше да биде, прашуваш? Па, концептуалниот уметник Фил Лангоне потврди на Инстаграм дека „Мршојадецот“ на Мајкл Китон би го комплетирал елитниот тим на супернегативци пред студиото да одлучи да го отстрани од филмот. Сепак, Лангоне не навлезе во детали во врска со одлуката на Marvel и Sony да го отфрлат оригиналниот негативец од Spider-Man: Homecoming . Проверете го подолу:

Vulture беше клучен лик во животот на MCU Питер Паркер, па уште повеќе е збунувачки како тој не успеа да стигне до No Way Home . Наместо тоа, Адријан Томс беше префрлен во камео појавување во Морбиус на Sony Pictures , потег што немаше смисла за многу обожаватели.

Сега, дали неговата кратка инволвираност во поделениот филм на Марвел ќе има сериозни последици во животот на Спајди, останува да се види, но вреди да се спомене дека идентитетот на Питер Паркер штотуку стана мистерија по магијата на Доктор Стрејнџ, па претпоставувам дека можеме безбедно да кажеме дека тоа беше се за ништо?

Spider-Man: No Way Home се емитува на Нетфликс.

erasc erasc erasc erasc erasc erasc erasc erasc erasc erasc

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies