Филмот Star Wars: Post-Skywalker Saga доби конфликтно ажурирање

Regiana Adela
0

2023 година ќе го одбележеше триумфалното враќање на „ Војна на ѕвездите “ во кината со „ Руг ескадрон “ на Пети Џенкинс, наводно, ставајќи крај на филмската суша на франшизата. Очигледно, тоа не е така и додека Џенкинс неодамна потврди дека проектот сè уште е во развој, сè уште не сме сигурни кога Lucasfilm планира да го објави.

Како што стои, изгледа дека фокусот на продуцентската куќа е на филмот на Дејмон Линделоф за кој се вели дека ќе се одвива по Подемот на Скајвокер . Проектот, кој ќе го води Шармин Обаид-Чиној од г-ѓа Марвел , претходно се шпекулираше дека ќе започне со снимање овој април, но според новиот извештај, тоа може или не се случи.

Во најновата епизода на The Hot Mic , инсајдерот Џеф Снајдер фрли светлина на статусот на продукција на филмот по Skywalker Saga, велејќи дека не е сосема сигурен дали датумот за почеток на снимањето во април е навистина вистинит. Според него, иако постои голема можност камерите да почнат да се тркалаат за проектот или во април или мај, тој смета дека тој всушност ќе започне во текот на летото.

Снајдер исто така додаде дека Лукасфилм би можел да го објави својот филмски список на овогодинешната прослава на „Војна на ѕвездите“. Тој сподели: „Не знам. Може да биде април, може да биде мај, но мислам дека наскоро ќе се снима, мислам дека ќе се снима до лето. Мислам дека ќе дознаеме многу на Star Wars Celebration. Мислам дека таму ќе ги откријат своите долгометражни [филмски] планови за следните четири или пет години“.

Според најновите извештаи, филмот на Линделоф и Обаид-Чиној од „ Војна на ѕвездите “ очекува да биде објавен во декември 2025 година, но со оглед на тоа како Лукасфилм се чини дека брзо ја следи својата продукција. има добри шанси да го видиме порано од очекуваното.

Во меѓувреме, сите ваши Star Warsомилени - од филм до серија се достапни за пренос исклучиво на Disney+.

opjf opjf opjf opjf opjf opjf opjf opjf opjf opjf

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies