Како да гледате Грузија против TCU онлајн, бесплатен пренос во живо, канал, време на почеток

emalia
0

 Во она што е најмалку веројатниот натпревар за овосезонскиот национален шампионат во колеџ фудбалски плејоф, бр. 1 Џорџија се среќава со број 3 TCU во понеделник. Грузија помина 41 година без да освои национално првенство додека тренерот Кирби Смарт не ја водеше програмата надвор од дивината во 2021 година. Џорџија докажа дека може да победува или со напад или со одбрана, но Булдозите имаат незапирлив адут во потенцијалниот пик на драфтот од петте најдобри во НФЛ Џејлен Картер на одбранбената линија.


Како што е влезот во четвртиот квартал во Лос Анџелес, на добар пат сме да ја крунисаме Грузија национален шампион втора последователна сезона. Булдозите цела ноќ имаат свој начин со Роговите жаби бидејќи водат со 52-7 со само 15 минути од натпреварот.


CBS Sports ќе биде со вас во понеделник вечер со пренос во живо за Грузија против TCU во Националното првенство во колеџ фудбалски плејоф. Следете ги ажурирањата на резултатите, анализите и моментите од играта на националниот шампионат.


Како да го гледате националното првенство 2023 година

Игра: Национално првенство во колеџ фудбалски плејоф 2023 година

Датум: понеделник, 9 јануари | Време: 19:30 часот. ЕТ

Локација: СоФи стадион - Инглвуд, Калифорнија

ТВ: ESPN | Пренос во живо: fuboTV (Обидете се бесплатно)Грузија наспроти TCU: Алтернативни опции за гледање

Field Pass со Pat McAfee Show -- ESPN2, fuboTV (Обидете се бесплатно)

Команден центар -- ESPNU, fuboTV (Обидете се бесплатно)

Skycast -- ESPNEWS, fuboTV (Обидете се бесплатно)

Радио на родното место (Грузија) -- SEC Network, fuboTV (Обидете се бесплатно)

Сите-22, радио на родниот град TCU, настапи на бенд на полувреме и повеќе достапни преку апликацијата на ESPN

Приказни за Грузија наспроти TCU

Џорџија: Булдозите влегуваат во игра со шанса да го загрозат своето тврдење како доминантна програма во колеџ фудбалот. Грузија постигна рекорд од 28-1 во текот на изминатите две сезони и се одмазди за единствениот пораз од Алабама на натпреварот од првенството на ДИК во 2021 година во минатогодишното национално првенство.


Бекот на Џорџија, Стетсон Бенет IV, се трансформираше од пешачки во национален шампион, но круните наназад го ставаат играчот како него во заситен воздух. Во 21 век, само Alabama QB A.J. Мекарон и USC QB Мет Леинарт можат да се пофалат со тоа достигнување. Сепак, Бенет ќе мора да одигра една од своите најдобри игри против одбраната на TCU што му даде на бекот на Мичиген Џ. МекКарти одговара.


TCU: Жабите се најголемата приказна за Пепелашка откако колеџ фудбалот ги воведе националните првенства во 1998 година. TCU нема освоено национално првенство од 1938 година -- кога QB Дејви О'Брајан ја водеше програмата до рекорд од 11-0. Како и да е, да се оди непоразен низ 12-те големи и да се победи шампионот од Големите десет Мичиген во Fiesta Bowl е далеку потежок пат.


TCU е аутсајдер со речиси два тачдаун кој се упатува кон СоФи стадионот, но на Роговите жаби им е удобно да се занемарат. Ова ќе биде приказна игра за вицешампионот од Хајсман, Макс Дуган и за идниот широк приемник во првата рунда, Квентин Џонстон. TCU треба да остане на распоредот против физичката одбрана на Џорџија, а нејзината одбрана ќе треба да најде одговори за застрашувачкиот пар на Џорџија, Дарнел Вашингтон и Брок Бауерс (под услов Вашингтон да има 100%). TCU стигна до тука против сите шанси - понеделник ќе биде игра за сите векови.

fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth fgrth

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies