Wonder Woman наводно исфрлена од плановите за DCU на Џејмс Ган

Regiana Adela
0

2023 година го означува почетокот на новата ера за универзумот на DC и возбудата и неизвесноста се во воздухот сега кога Џејмс Ган и Питер Сафран ја предводат одговорноста. Минатата година, дуото ја разниша франшизата до својата срж кога беше откриено дека неколку проекти кои некогаш беа на маса веќе не се случуваат под „новата“ DCU, вклучувајќи ги Man of Steel 2 , Black Adam 2 и Wonder Woman 3 . што покрена голем број на веѓи во рамките на заедницата на стрипови филмови.

Зборувајќи за проектот на Пети Џенкинс, имаше спротивставени извештаи за одлуката на студиото DC целосно да го откаже проектот, па дури и статусот на главната ѕвезда Гал Гадот како Дијана Принс беше под сомнеж во последно време. Сега, новиот извештај фрла светлина врз плановите на Ган и Сафран за првите три години од франшизата и тоа е нешто поради што долгогодишните обожаватели можеби не се воодушевени.

Според извештајот на Variety , Ган и Сафран наскоро ќе ги објават своите планови за почетните години на новата DCU и на шок на сите, трговијата тврди дека не ја вклучува Wonder Woman на Gadot.

Вреди да се напомене дека пред да се случи промената, дуото од DC Studios повтори дека водечките ликови на DC како Супермен, Бетмен, па дури и Wonder Woman ќе бидат на нивната листа на приоритети, па затоа е тешко да се купи во овој најнов извештај.

Приемот за новата DCU на Ган и Сафран е измешан, но еве да се надеваме дека дуото ќе го исполни своето ветување дека ќе ги стават фановите на прво место пред било што друго. Мислам, ако ништо друго, сега е време за DC вистински да ја сврти плимата и тие не можат да си дозволат да ги прават истите грешки што ги направи претходниот режим.

Во другите вести на DC, Shazam! „Fury of the Gods“ е закажано во кината на 17 март 2023 година.

yfav yfav yfav yfav yfav yfav yfav yfav yfav yfav

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies