Наводно, изведбата на Аквамен 2 на Амбер Херд е единствениот откупувачки фактор на филмот

Regiana Adela
0

Џејмс Ган и Питер Сафран се осврнаа на иднината на DC Universe под нивно кормило, но една работа за која дуото беше мајка е интригантниот статус на Амбер Херд. Контроверзната ѕвезда тврдеше за време на нејзината многу публикувана правна битка со Џони Деп дека нејзината улога во претстојниот Аквамен и изгубеното кралство е значително намалена од Warner Bros, веројатно поради нејзините контроверзи.

Според некои извештаи, тоа што на Амбер и е доделена минимална улога во продолжението било начин студиото целосно да ја отпише, но очигледно, назначувањето на Ган и Сафран за ко-извршни директори на студиото DC менува сè. Сега, една нова гласина тврди дека дури и со помало време на екранот, Херд сепак успева да биде вистинската ѕвезда на филмот.

Твитер страницата @GNGeekNation известува дека пробните проекции за Aquaman 2 добиле разочарувачки критики од луѓето кои го виделе проектот предводен од Џејсон Момоа. Анонимен инсајдер тврди дека лакот на Мера бил единствениот откупен квалитет на очекуваниот проект и режисерот Џејмс Ван можеби настрадал од процесот на донесување одлуки на СБ. Инсајдерот додава дека ВБ се обидува да го врати драматичниот лак на филмот.

ги оставиме настрана контроверзите на Амбер, не може да се негира дека таа беше една од главните моменти на Аквамен и штета е што нејзините скандали го исфрлија од колосек она што можеше да биде неверојатна кариера на DC. Но, повторно, Ган и Сафран се решени да започнат свежо и со исклучок на голем број актери, очигледно е дека студиото DC сака да го избрише поранешниот DCEU за да направи место за посвежа и се надеваме многу подобра франшиза.

Аквамен и изгубеното кралство ќе се појави во кината на 25 декември 2023 година.

qcs dlk ojv mklf

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies