Ant-Man 3 ѕвезда, наводно, ќе се сретне со нивната смрт во Avengers: The Kang Dynasty

Regiana Adela
0

Сега кога Ant-Man and the Wasp: Quantumania конечно го претстави новиот голем лош на MCU, Kang the Conqueror , фановите не можеа а да не се запрашаат како Канг не уби ниту еден главен лик во тројката. Сепак, новиот извештај тврди дека еден од нив сигурно ќе го дочека својот крај во Avengers: The Kang Dynasty .

Според Алекс Перез од Cosmic Circus, се шпекулира дека следните ликови ќе ја исполнат својата пропаст во Avengers: Династијата Канг : Скот Ланг (Пол Руд), Хенк Пим (Мајкл Даглас) или Џенет Ван Дајн (Мишел Фајфер). Погледнете го твитот подолу:

Со оглед на тоа што филмовите на „Одмаздници“ имаат репутација за убивање на главните ликови, „ Одмаздници: Династијата Канг“ веќе претставува огромна закана во чудесниот филмски универзум. Не само за големите потенцијални загуби за навивачите на MCU, туку особено затоа што го вклучува мултиверзумот, што отвора сосема нови можности за повеќе ликови да го напуштат MCU.

Претходно, одговорот на една од ѕвездите на Ant-Man and the Wasp: Quantumania на дел од Ant-Man 4, навидум ја прикажува сликата за нивната потенцијална смрт, а тоа е Мајкл Даглас, кој го игра Хенк. Оскаровецот имаше само еден изненадувачки услов на ум ако се случи четвртиот филм за мравка: „Сè додека [Хенк Пим] може да умре“.

Со оглед на тоа што Хенк беше клучниот лик зад херојското патување на Скот Ланг во ритамот со Одмаздниците во рамките на MCU, сосема е природно дека една од најголемите загуби со кои може да се соочи Скот е човекот кој стои зад неговите суперсили.

Иако имаше и шпекулации околу Скот како еден од главните ликови што на крајот ќе умре во рамките на франшизата, сè уште ништо не е поставено на камен. Но, искрено, гледајќи како Marvel Phase 5 постепено го намалува нивното објавување содржини, тешко е да се каже кога точно ќе дознаеме повеќе детали за тоа кој лик од Ant-Man ќе го дочека својот крај во династијата Канг .

„Одмаздници: Династија Канг“ на студиото Марвел во моментов е закажана за прикажување на 2 мај 2025 година, додека „ Ant-Man and the Wasp: Quantumania“ сега е достапна во кината ширум светот.

fhfr fhfr fhfr fhfr fhfr fhfr fhfr fhfr fhfr

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies