Режисерот „Ant-Man and The Wasp“ открива зошто Скот Ланг е првиот одмаздник што ќе се соочи со Канг

Regiana Adela
0

Пејтон Рид открива зошто дебито на Kang the Conqueror во MCU е во Ant-Man и The Wasp: Quantumania

Нема сомнеж дека фановите на Марвел го сакаат дебито на Канг Освојувачот во Ant-Man и The Wasp: Quantumania со оглед на тоа дека супернегативецот ја докажа својата голема моќ. Но, зошто првото појавување на „Големиот лош“ во кинематографскиот универзум на Марвел мораше да биде во третиот филм „Ant-Man“ ? Режисерот Пејтон Рид објасни зошто Скот Ланг е првиот Одмаздник кој ќе се соочи со Канг во MCU.

Џонатан Мејџорс веќе се појави во првата сезона на Локи каде играше варијанта на Канг Освојувачот позната како Тој што останува . Сепак, Канг е сосема поинаков лик и неговото доаѓање во MCU значи огромна работа за фаза 5.

Но, зошто Канг го избра Ant-Man да биде првиот Avenger со кој ќе се соочи? Пејтон Рид откри во подкастот Inside Total Film дека Скот Ланг и Хоуп ван Дајн се најдобрите луѓе што ќе им го претстават супернегативецот на Марвел на фановите на MCU.

„Се возбудивме од идејата ако го воведете Канг, еден од големите негативци на Марвел, во филмовите - кој ќе биде првиот Одмаздник што ќе се спротивстави? Ни се допадна идејата дека Скот и Хоуп се најневеројатните Одмаздници да се спротивстават на него“, рече Рид.

„На хартија, тоа е неверојатно погрешна средба“, додаде режисерот. „Имаше драматична напнатост во тоа од самиот почеток. Јас мислев: „Па, како може да функционира тоа? Како тоа ќе биде предизвик во кој било поглед? Каква ќе биде приказната? Ни се допаѓа тој предизвик и исто така мистеријата на тоа“.

Сигурно беше одлична идеја да се спротивстават Ant-Man и The Wasp со голем супернегативец со оглед на тоа што нивните претходни противници не беа толку моќни како Канг. Непотребно е да се каже, исто така беше прекрасно да се видат Скот и Хоуп како ги покажуваат своите вештини во Квантуманија .

Ant-Man and The Wasp: Quantumania сега се прикажува во кината ширум светот.

mcfrg

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies