Јирген Клоп вели дека црвените мора да одиграат „два супер натпревари“ во Лигата на шампионите за да напредуваат

emalia
0

 Ливерпул е домаќин на првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид во вторник; Тимот на Јирген Клоп го победи Њукасл во саботата за да заработи едноподруго победи и да ја отвори трката меѓу првите четири; Шефот на „црвените“ смета дека формата на неговата екипа можеби се променила во вистинскиот моментЈирген Клоп вели дека Ливерпул мора да одигра „два супер натпревари“ за да напредува во осминафиналето во Лигата на шампионите против сопственикот Реал Мадрид, кој според него „не мора да игра најдобро“ за да напредува.


„Црвените“ се опоравија од поразот од Волвс од 3:0 на почетокот на февруари, остварувајќи важни победи над Евертон и ривалите од топ-четворицата Њукасл за да ја вратат сезоната на вистинскиот пат пред огромниот прв натпревар во вторник на „Енфилд“. 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies