Ерни Хадсон зборува за неговата проблематична историја со убијци на духови

Regiana Adela
0

Имаше време кога Бил Мареј нашироко се сметаше за лице или фигура на франшизата Ghostbusters . Но, во последниве години, тоа се промени, и тоа не само затоа што актерот претходно се оддалечи од Ghostbusters , туку во голема мера затоа што еден од неговите колеги „Busters“ конечно стана поцентрален на сцената. Но, ова не беше секогаш случај.

Ерни Хадсон, кој, како и Мареј, се разбира е најпознат по глумењето во филмовите на Ghostbusters , откако досега се појавил во  Ghostbusters (1984), Ghostbusters II (1989), Ghostbusters: Answer the Call (2016), Ghostbusters: Afterlife (2021) . ), и двете видео игри,  Ghostbusters: The Video Game  (2009) и  Ghostbusters: Spirits Unleashed  (2022).

Но, Хадсон не секогаш го добиваше заслуженото признание. Дури и обичните обожаватели ќе препознаат дека актерот е чудно отсутен во првата половина на оригиналниот филм од 1984 година, па дури и во некои сцени во продолжението од 1989 година. Фановите на Diehard, од друга страна, ќе знаат дека има приказна зад зошто ликот на Винстон Зедемор беше криминално настрана.

Иако сето тоа е древна историја, бидејќи и Хадсон и неговиот колега кој уништува духови оттогаш станаа заштитно лице на франшизата -- и тоа сосема заслужено -- Хадсон неодамна зборуваше долго за овие искуства и за тоа како тој не само што беше исклучен од големи порции од тие два први филма, но и од голем дел од промотивниот материјал.

Хадсон неодамна се појави како гостин во „ The Howard Stern Wrap Up Show“ , и иако љубезен како и секогаш, тој не ги крити зборовите за неговата мината врска со франшизата. Водителот Рашаан Роџерс го прашал актерот дали „Бутери на духови“ е најголемата улога во неговата кариера, сепак, одговорот на Хадсон може да ве изненади.

„Не, ништо од тоа“, одговори тој. „Тие правеа Ghostbusters, а филмот го правеа многу луѓе навистина успешни; Бил Мареј, Ден Ајкројд, Харолд Рамис, знаете. Тие веќе имаа снимено голем број филмови, а јас бев момчето што беше донесен Така, наоѓајќи го моето место во средината на тоа, и сите тие беа добредојдени и инклузивни, студиото не беше, а студиото продолжи да не е. Така, тоа го направи многу, многу тешко затоа што бев дел од, но тогаш, многу селективно, бев на некој начин турнат настрана“.

Хадсон продолжи, додавајќи дека е исклучен од голем дел од маркетингот, велејќи: „Знаете, кога се појавија постерите, јас не бев на постерот. Отидов на 30-годишнината од прикажувањето на филмот и бев поканет во еден театар во Чикаго за да го претставам филмот, и стигнав таму, а сите постери се тројца момци“.

Хадсон не греши - има, всушност, неколку постери на Ghostbusters на кои не е прикажан Винстон Зедемор, што многу фанови разбирливо го сметаат за богохулно.

Добро е документирано дека актерот бил донесен во последен момент по големите препишувања на сценариото. Првично, студиото го сакаше актерот Еди Марфи како главна улога, чие одбивање на понудата доведе до тоа Хадсон да биде внесен во филмот многу подоцна од првично планираното, и на крајот да се стави настрана како спореден лик.

Со тоа, Винстон Зедемор на никаков начин не е перципиран како спореден лик од фановите и публиката и се смета дека е рамноправен со неговите колеги „Струја на духови“, Реј Станц (Дан Ајкројд), Питер Венкман (Бил Мареј) и Егон Спенглер (Харолд). Рамис). И покрај тоа што нема толку време на екранот како неговите врсници, Хадсон носи исто толку на масата.

За среќа, Хадсон ја повтори својата улога како Винстон во Ghostbusters: The Video Game заедно со Ајкројд, Мареј и Рамис, а неодамна, во рестартирањето на Ghostbusters во 2016 година, Ghostbusters: Afterlife и видео играта Ghostbusters: Spirits Unleashed . Сега, тој треба да се врати во продолжението на Ghostbusters: Afterlife , кое ќе излезе подоцна оваа година.

„Кога започнувате со бизнисот, секогаш ми велеа дека е речиси невозможно да се успее“, продолжи Хадсон во своето интервју за шоуто Хауард Стерн . „Но, ако влезете во голем филм од големо студио и тој излезе, и го отвори број еден, тоа ќе ви ја промени кариерата. Па, Ghostbusters не направија ништо од тоа за мене. Јас работев прилично не - Стоп, го направив Ghostbusters, а потоа поминаа две и пол години пред да добијам друг филм.

Хадсон, исто така, објасни зошто оригиналниот Ghostbusters бил најтешкиот филм што некогаш морал да го направи, но дека оттогаш успеал да „се помири“ со него. Еве што рече:

„Би рекол, „Ghostbusters“ е веројатно најтешкиот филм што некогаш сум го снимил, само од психолошка перспектива. Немав ништо лошо да кажам за никого, но беше тешко, и беше тешко долго време, веројатно ми требаше Десет, дваесет, добро, во секој случај, десет години, за конечно да го надминеме тоа и само да го прифатиме филмот и да уживаме во филмот.

tdrh tdrh tdrh tdrh tdrh

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies