Фудбалот во Тенеси добива добри вести среде инаку тежок спортски викенд за Волс

emalia
0

 Не беше одличен спортски викенд за Тенеси Волс.


Бејзболот на Тенеси ги испушти своите први два натпревари од сезоната - вториот пораз дојде откако Волс имаше водство од 3-1 над Гранд Кањон (UT падна со 4-3 во саботата вечерта во Аризона).


Волс хопс исто така имаше груба сабота, губејќи со 66-54 од Кентаки Вајлдкетс во Лексингтон.


Грешка во плејлистата: оваа содржина во моментов е недостапна од вашата земја.


Додека бејзбол тимот и кошаркарскиот тим имаа тежок викенд, фудбалот во Тенеси успеа да добие добри вести.


Атлетичарот со три ѕвезди од 2024 година, Маркус Гори Џуниор, ја објави својата посветеност на Волс во саботата.


Гори, 1/170 фунти од Кливленд, ТН (Бредли Централ), е оценет во композитното рангирање на 247Sports како играч број 9 во државата Тенеси и спортист број 60 во нацијата.


Родителот од Тенеси се обврза на Vols преку понуди од Обурн, Мичиген, Нотр Дам, Оле Мис и Вирџинија Техника, меѓу неколку други.


Се очекува Гори да биде дефанзивен бек на следното ниво.Еве го извидничкиот извештај за Гори од националниот аналитичар за регрутирање на 247Sports, Купер Петања.


Од 247Спортови:


Долг течен спортист кој е позициониран првенствено на силна безбедносна положба и се истакнува поблиску до линијата на препукување. Покажува добар страничен опсег и брзина на затворање. Покажува способност за играње од страна до странична линија. Реакционерен дефанзивец кој игра со многу малку залудно движење и покажува способност за клуч и дијагностицирање во краткиот до средниот дел од теренот. Силно трчање поддршка бранител. Физички таклер што ќе ве удри на точката на напад. Поседува ситуациона брза способност за минување од второто ниво.


Ограничена големина на примерокот како бранител на додавање. Трепка одредена способност за играње на длабокиот дел од теренот, но обично од него не се бара да игра човек до човек како бранител. Иако доказите се ограничени, се чини дека поседуваат атлетска способност да ги покрие приемниците за поседување и тесните краеви над слотот.


Една забележлива работа што ја споменува Петања е дека изгледа дека Гори може да ги покрие приемниците за поседување и тесните краеви надвор од отворот. Тоа беше слабост за Тенеси во последниве години.


Волс сега имаат четворица играчи посветени на нивната класа за регрутирање во 2024 година, која моментално е рангирана на 15-то место во нацијата.

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies